band.pl

zespół

Insomnia

Insomnia

elektronika, ambient, experimental

www.insomnia.net.pl

721-245-457

Łódź (łódzkie)

Ostatnie logowanie: 30 listopada 2012

Data rejestracji: 30 listopada 2012

Licznik odwiedzin: 1196

opis

Projekt Insomnia powstał latem 2005 roku z inicjatywy dwójki przyjaciół: Adama Mańkowskiego i Łukasza Modrzejewskiego. Pierwsze wspólnie przygotowane dźwięki jak i wszystko co do dziś pojawia się pod szyldem łódzkiego duetu to wyraz ogromu inspiracji muzycznych i filmowych, które z niezwykłą pasją chłoną, a także interpretują i recenzują w przestrzeni internetowej obaj muzycy. Pod względem muzycznym projekt łączy w sobie delikatne dźwięki ambientu, syntetycznego popu, okraszone niekiedy ciepłym brzmieniem beatów lub chłodnym powiewem elektroniki z pod znaku dronów / dark ambientu. Można doszukać się tutaj także wielu brzmień współczesnej elektroniki oraz minimalizmu. Pierwszą zauważoną w internetowych mediach i nielicznych radiowych eterach w kraju, była płyta Places z roku 2010. Album będący muzyczną podróżą do lat dzieciństwa, dzięki nastrojowemu klimatowi i ciekawej oprawie graficznej zyskał sporo przychylnych recenzji. Końcówka roku 2011 to powrót Insomnii po wielu miesiącach bardzo intensywnej pracy nad nowym materiałem. Kolejny krążek projektu – Shadows and Mists wydany w 2011 roku spotkał się z jeszcze większym zainteresowaniem i cieplejszym przyjęciem o czym świadczyć mogą m.in. liczne recenzje. Shadows and Mists to muzyka inspirowana kinem niemym. Do kompozycji tytułowej powstał wideoklip (link znajduje się poniżej) skompilowany z fragmentów klasycznych niemych filmów.
W chwili obecnej Insomnia pracuje nad nowym materiałem, który ukaże się w 2013 roku. Muzycy równolegle pracują nad swoim drugim, bardziej eksperymentalnym projektem Extreme Agony.
Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z twórczością Insomnii. Poniżej podajemy przydatne informacje dotyczące muzyki oraz linki.


Dyskografia:
Spring Session EP (03/2012) [digital]
Shadows and Mists (12/2011) [CD + digital]
Places (10/2010) [CD + digital]

Linki:
Strona oficjalna: insomnia.net.pl
Facebook: facebook.com/insomniapl
SoundCloud: soundcloud.com/insomnia-pl
Bandcamp: insomnia-pl.bandcamp.com
Sellaband: sellaband.com/insomnia
Reverbnation: reverbnation.com/insomniapl
MySpace: myspace.com/insomniapl

komentarze
brak
dodaj komentarz

Możliwość komentowania dostępna tylko dla zalogowanych użytkowników. ZALOGUJ się lub ZAREJESTRUJ jeśli nie masz jeszcze konta w serwisie.

Rozdzielczość: 1024 | 1280