band.pl

zespół

Johny' After Death

Johny' After Death

rock, metal, punk, hardcore, alternatywa

www.facebook.com/johnyafterdeathband

Bydgoszcz (kujawsko-pomorskie)

Ostatnie logowanie: 21 listopada 2013

Data rejestracji: 21 listopada 2013

Licznik odwiedzin: 2245

opis

Zespół "Johny' After Death" powstał w połowie sierpnia 2013 roku z inicjatywy Jana Mierzejewskiego (Johny'ego) i Roberta Byrgera.
Wcześniej gitarzysta (teraz również wokalista) i perkusista grali już wcześniej razem i z podobnymi założeniami i wizjami "idealnego" zespołu zaczęli poszukiwania drugiego gitarzysty i basisty.

Przy dużym szczęściu zdołali zrealizować plany już w przeciągu paru tygodni i przyjęli do zespołu, pełnego zapału i świeżych pomysłów,
gitarzystę Dawida Czajkę, a zaledwie tydzień później Jakuba Maksymowicza - basistę o dużym, skrzywionym poczuciu humoru i
innowacyjnym sposobie gry. Pełni chęci, błyskawicznie zaczęli tworzyć materiał na pierwszą "epkę" w między czasie zgrywając się
ze sobą, co nie przysporzyło wielu problemów, gdyż wszyscy czworo mieli podobne podejście do tworzenia muzyki jak i zbliżone
upodobania i inspiracje muzyczne.

Jeśli mowa o inspiracjach to jest ich przynajmniej kilka, w tym takie zespoły jak: Luxtorpeda, System of a Down, Disturbed, Deftones, Queens of the Stone Age, nawet drobne elementy z gry Kabanosa, Nirvany, Slayera i co ciekawsze elementy brzmień innych zespołów. Rozrzut więc jest dość spory, mimo to zespół posiada swoje charakterystyczne brzmienie i poza "zabawą" z muzyką utrzymuje swój własny styl i charakter.

Zespół tworzą:

Jan Mierzejewski (Johny) - Wokal, Gitara
Dawid Czajka (Czaja) - Gitara
Jakub Maksymowicz (Max) - Bas
Robert Byrger (Manolo) - Perkusja

Zespół jest na etapie udoskonalania "epki" na którą składa się 6 utworów i pod koniec 2013 roku ukaże się ona w internecie.
Skład przymierza się także do koncertowania i również pod koniec bieżącego roku powinny pojawić się już pierwsze występy.

MP3
zdjęcia
  • 306f0972f2f9003d0b71edf6269d1f09.png
komentarze
brak
dodaj komentarz

Możliwość komentowania dostępna tylko dla zalogowanych użytkowników. ZALOGUJ się lub ZAREJESTRUJ jeśli nie masz jeszcze konta w serwisie.

Rozdzielczość: 1024 | 1280