band.pl

zespół

JAMUN

JAMUN

rock

www.jamun.pl

+48602629249

Warszawa (mazowieckie)

Ostatnie logowanie: 15 marca 2018

Data rejestracji: 14 marca 2018

Licznik odwiedzin: 314

opis

Prawdziwa historia zespołu zaczyna się we wrześniu 2016 roku. Wtedy właśnie do zespołu, który po kilku odejściach i powrotach tworzyli Adam Zieliński, Marek Lis, Marcin Galewicz oraz nowy gitarzysta Staszek Orzeł dołaczył wokalista Jarek Szczudłowski mający na koncie setki koncertów i kilka nagranych płyt. Już dwa miesiące później muzycy weszli do studia, żeby nagrać trzy utwory na pierwszą Epkę (w tym dwa z nich w wersji angielskiej i polskiej). W kwietniu 2017 roku JAMUN stał się zespołem o międzynarodowym składzie ponieważ nowym perkusistą został Meksykanin Pancho Campos, który porzucił długoletnią karierę muzyczną w rodzinnym kraju, żeby kontynuować ją w Polsce. Rok 2017 przyniósł jeszcze jedną zmianę w składzie: we wrześniu zespół opuścił Staszek Orzeł, jego miejsce zajął w styczniu 2018 Michał Kapko.
Muzykę JAMUN trudno jednoznacznie zaszufladkować. Słychać tu głównie elementy współczesnego rockowego grania ale również jest coś z classic rocka, psychodelii, grunge'u oraz hard rocka. Muzycy dużą wagę przywiązują do brzmienia oraz do aranżacji. Nie boją się stosować różnych ciekawych efektów brzmieniowych.
Duże znaczenie odgrywają teksty, które opowiadają o zmaganiu się człowieka z przeciwnościami współczesnego świata: z samotnością, przemijaniem, nienawiścią, poczuciem bezsilności oraz pogonią za pieniądzem.

Jarek Szczudłowski – voc
Adam Zieliński – bg
Marek "Fox" Lis – g
Pancho Campos – dr
Michał Kapko – g

MP3
filmy
zdjęcia
  • 1d3529926f451aefbd95de9282743d00.jpg
komentarze
brak
dodaj komentarz

Możliwość komentowania dostępna tylko dla zalogowanych użytkowników. ZALOGUJ się lub ZAREJESTRUJ jeśli nie masz jeszcze konta w serwisie.

Rozdzielczość: 1024 | 1280