band.pl

zespół

J. D. Overdrive (wcześnie Jack Daniels Overdrive)

J. D. Overdrive (wcześnie Jack Daniels Overdrive)

southern, stoner, rock, metal

www.jdoverdrive.pl

508147937

Katowice (śląskie)

Ostatnie logowanie: 27 stycznia 2010

Data rejestracji: 02 czerwca 2008

Licznik odwiedzin: 3373

opis

J. D. Overdrive - polski zespół, grający mieszankę stoner rocka z southern metalem. Powstał w marcu 2007 roku w Katowicach. Początkowo grał szeroko pojęty rock/metal, jednak z biegiem czasu styl grupy zszedł na ścieżkę przesiąkniętego amerykańskimi bezdrożami i i teksańskim piachem southern/stoner rocka i metalu.

Zespół J. D. Overdrive (wcześniej znany jako Jack Daniels Overdrive) został powołany do życia przez gitarzystę Michała „Stempla” Stemplowskiego, który początkowo z perkusistą Maciejem „Luksusem” Rutkowskim pracował nad materiałem grupy. Wkrótce do składu dołączył Kuba „Oldboy” Pawlewski, okupując stanowisko naczelnego basisty. We wrześniu 2007 roku szeregi JDO zasilił Wojciech „Suseł” Kałuża - wokalista oraz ostatnie ogniwo, spajające wszystkie elementy w jedną całość. Marzec 2008 roku przynosi debiutancki materiał zespołu - EPkę „Pure Concentrated Evil”, która zbiera wiele pozytywnych recenzji.

Październik 2008 roku to miesiąc rozstania z Kubą „Oldboyem” Pawlewskim - zrezygnował on z udzielania się w JDO z przyczyn osobistych. Od tego czasu zespół poszukuje osoby na stanowisko basisty, a na koncertach zostaje wspomożony przez muzyka sesyjnego - Łukasza „Peo” Pomietło.

Kolejne miesiące przynoszą kolejne występy pijackiej załogi JDO - warto wspomnieć w tym miejscu o dwóch sztukach z Beatallicą, które zespół zagrał przy okazji ich kolejnej trasy po Polsce. Dokładnie jedenaście miesięcy wcześniej kolektyw JDO również towarzyszył Amerykanom na ich pierwszej trasie po naszym kraju i najwidoczniej spodobał się na tyle, aby kwartet z Wisconsin zaprosił ich ponownie na rockowe szaleństwo w Krakowie oraz we Wrocławiu. Koncerty te również były swego rodzaju ukoronowaniem dołączenia do zespołu na stałe Łukasza „Peo” Pomietły.

W styczniu 2010 roku zespół zmienia nazwę z Jack Daniels Overdrive na J. D. Overdrive - zostało to podyktowane otrzymaniem oficjalnego pisma, w którym to właściciel marki Jack Daniel’s domaga się zaprzestania użytkowania nazwy Jack Daniels Overdrive.

komentarze
brak
dodaj komentarz

Możliwość komentowania dostępna tylko dla zalogowanych użytkowników. ZALOGUJ się lub ZAREJESTRUJ jeśli nie masz jeszcze konta w serwisie.

Rozdzielczość: 1024 | 1280