band.pl

zespół

Kamienne Ogrody

Kamienne Ogrody

hard rock

www.myspace.com/kamienneogrody

Maków Mazowiecki (mazowieckie)

Ostatnie logowanie: 18 lipca 2009

Data rejestracji: 03 października 2006

Licznik odwiedzin: 2576

opis

Muzyka K. O. to efekt pracy ludzi o otwartych umysłach, otwartych na muzykę - ogólnie, nie tylko rockową. Mamy więc w repertuarze ostre, oparte na riffach numery z połamanymi rytmami i "zakręconymi" solówkami, ale jednocześnie obok pojawiają się też utwory balladowe, grane np. na gitarach akustycznych, melodyjne, z chórkami i wyrazistymi tekstami. Tekst odgrywa w naszej twórczości bardzo ważną rolę. Jest on w głównej mierze odpowiedzialny za klimat poszczególnych utworów. Muzyka stanowi jego doskonałe uzupełnienie i uwydatnienie treści, których nie da się wyrazić samym słowem.
Listę najważniejszych osiągnięć obecnego składu otwiera wizyta w radiowej "Trójce" w kwietniu 2000 roku w audycji Marka Niedźwiedzkiego MARKOMANIA, gdzie oprócz wywiadu można było usłyszeć nasze nagrania. Gościliśmy także na antenie Radia dla Ciebie w audycji Artura Orzecha, Radia "Plus" Ciechanów, Radia "Puls" Płock, Radia Olsztyn w audycji Grzegorza Kasjaniuka, Radia UWM - FM, Antyradia i ostrołęckiego Radia OKO.
Zawsze staramy się wiele koncertować. Wystąpiliśmy m. in. w klubach: Szara Strefa, Riviera Remont, Proxima, Stodoła, klubie ROCK 69, Fabryka, Andergrant. Ważniejsze osiągnięcia: I miejsce w jednej z edycji konkursu "ROCK W JEDYNCE" organizowanego przez program 1 Polskiego Radia, drugie miejsce na ROCK&ROCK FESTIVAL, I miejsce w kategorii ROCK podczas Jazz Rock Festiwal w Olsztynie, III miejsce podczas Jesiennych Spotkań z Muzyką Młodzieżową.
W naszym dorobku, znajduje się kilkadziesiąt kompozycji. Jeden z utworów, pt. "Odchodzę sam", nagrany został w Izabelin Studio. Do tejże piosenki zrealizowany został teledysk, który wraz z wywiadem został wyemitowany przez polską edycję VIVY. W kwietniu 2004 roku z pomocą dobrych ludzi wydaliśmy nasz debiutancki singiel. Płyta zawiera 5 kompozycji nagranych w dwóch olsztyńskich studiach na przełomie 2003 i 2004 r. Jej recenzja ukazała się na łamach "Teraz Rocka". Pod koniec listopada 2005 r. ukazała się płyta długogrająca Kamiennych Ogrodów zatytułowana KAMIENNE OGRODY. Marzenie muzyków spełniło się. Sami zajęliśmy się produkcją, grafiką i wszystkimi zabiegami związanymi z wydaniem płyty. Przedsięwzięcie to było możliwe dzięki wsparciu finansowemu sponsorów: T.M.Z.M., Urzędowi Marszałkowskiemu, Panu Zbigniewowi Deptule, S.Z.iZ. w Makowie, Państwu Rawa z Makowa, firmie Drewmak oraz Annie Kolasa.
Latem 2007 nakładem Equilibrecords ukazał się "In my world", nasz drugi oficjalny album - tym razem poprzedzony kontraktem z wytwórnią. Płyta wydana. Co bedzie dalej...? Zobaczymy.
Członkowie zespołu pragną podziękować wszystkim osobom, które wspierają KAMIENNE OGRODOY, w szczególności zaś p. Zbigniewowi Deptule, p. Bożenie Pawłowskiej, Marcie Częścik, Alicji Kubacz, Mirkowi Ankiewiczowi, Arkadiuszowi Piaseckiemu, Konradowi Ścisłowskiemu, Markowi Napiórkowskiemu. Wielkie dzięki dla Artura Cikacza, Jacka Rotera oraz pracowników MDK w Makowie Mazowieckim.

MP3
zdjęcia
  • 4e8f869ce07db18ac750601fdbcf5084.jpg
komentarze
brak
dodaj komentarz

Możliwość komentowania dostępna tylko dla zalogowanych użytkowników. ZALOGUJ się lub ZAREJESTRUJ jeśli nie masz jeszcze konta w serwisie.

Rozdzielczość: 1024 | 1280