band.pl

zespół

Kohuse

Kohuse

rock

https://www.facebook.com/Kohuse/

883105469

Łódź (łódzkie)

Ostatnie logowanie: 25 lipca 2019

Data rejestracji: 14 lutego 2017

Licznik odwiedzin: 1124

opis

Kiedy w styczniu 2015 roku łódzki zespół Kohuse przystępował do prac nad płytą "Światłocień", miał już na swoim koncie (choć działał początkowo pod inną nazwą) krążek demo, zrealizowany teledysk, szereg koncertów klubowych oraz występ na dużym festiwalu „Skrzydlate Wiosło” w Piszu. Jednak dopiero z chwilą ukończenia nagrań w studio S-1 Radia Łódź, grupa wkroczyła w dorosłość.
Kapela wystąpiła m.in. na głównej scenie WOŚP w Łodzi, sięgnęła po trzecią nagrodę ogólnopolskiego „New York Festiwal” (w konkursie wzięło udział ponad 60 zespołów), a latem 2016 roku znalazła się w gronie gwiazd festiwalu „Naturalnie Mazury” w Węgorzewie (wśród takich sław jak Hey, Armia czy Lao Che).
Pierwszą studyjną płytę Kohuse (dostępną na platformie Bandcamp) promuje klip do kompozycji „Światło i cień”. W sieci pojawiły się również trzy inne utwory z debiutanckiego albumu - „Sumienie”, „Dalmatyńczyk” i "Ptaki".
W maju 2018 roku zespół wszedł do studia Lukier Records i zarejestrował dwa utwory, mające zapowiadać nową, przewyższającą dotychczasowe dokonania kapeli płytę. Pierwszy singiel - "Metafizycznie" - ukazał się już w Internecie w postaci klipu.
Muzyka Kohuse to ambitna mieszanka najlepszych odmian rocka i gatunków pokrewnych. Ciężkie brzmienia grupa łączy z melancholijnymi melodiami i energetycznymi riffami. Niewymuszony muzyczny eklektyzm, nieszablonowe kompozycje i autentyczny przekaz w warstwie tekstowej, to znaki firmowe łódzkiej formacji.

filmy
zdjęcia
  • 5c00463fd1414974bc30b2edc10acfa2.jpg
komentarze
brak
dodaj komentarz

Możliwość komentowania dostępna tylko dla zalogowanych użytkowników. ZALOGUJ się lub ZAREJESTRUJ jeśli nie masz jeszcze konta w serwisie.

Rozdzielczość: 1024 | 1280