Koncert

27 października 2017, TORUŃ, Dwa Światy Klub
data 27 października 2017
godzina 20:00
miejsce (klub) Dwa Światy Klub
wstęp 25/30,-
miejscowość TORUŃ (kujawsko-pomorskie)
autor informacji: IŁ-62
zagrają

WŁOCHATY, HUMAN RIGHTS

opis

Piranha Tourbooking zaprasza na koncert z okazji XXX-lecia klasyki polskiego anarcho-punka! Porównywany często do Conflictu WŁOCHATY to zdecydowanie jedna z najważniejszych polskich kapel w swoim nurcie. Zespół wystąpi w toruńskim klubie Dwa Światy 27 października.

WŁOCHATY (anarcho punk | Szczecin)
https://www.facebook.com/wlochaty.kapela/
Włochaty powstał w drugiej połowie lat 80-tych XX wieku w Szczecinie za sprawą dwóch kumpli z ławy szkolnej: Fagasa i Jeża. Mottem ich było: 'skoro inni mogą grać to my też'. Tak się złożyło, że do tej samej szkoły chodził Billy, który został zwerbowany na stanowisko perkusisty. Tak oto Włochaty Odkurzacz (pod taką nazwą zaczynali) rozpoczął swoje pierwsze próby jeszcze w 1986 w szkolnej świetlicy. Swój pierwszy koncert, na 2 gitary i perkusję, zagrali 1 maja 1987 w jednym ze szczecińskich klubów, zaraz po pierwszomajowym pochodzie.
Po zmianach systemowych w Polsce, nastały również zmiany w kapeli. W 1990 do zespolu dołączył Pauluss a nazwa została skrócona o 'odkurzacza'. Włochaty już trzy dekady komentuje otaczającą ich rzeczywistość, czy to w sprawach politycznych czy społecznych. Od zawsze w swoim przekazie bezkompromisowi, związani ze sceną niezależną, alternatywną oraz społecznymi ruchami wolnościowymi.

HUMAN RIGHTS (hardcore, punk | Warszawa)
https://www.facebook.com/HumanRightsBand/
HUMAN RIGHTS to zespół oraz tytuł debiutanckiego wydawnictwa, niekoniecznie debiutujących gości z miasta nad Wisłą. Powodem nagrania materiału była chęć uratowania przed zapomnieniem kilku numerów, które wydawały się warte ocalenia oraz irytacja na coraz bardziej nachalne próby manipulacji naszym życiem, powszechne szczucie jednych ludzi na innych, tylko ze względu na różnice płci, poglądów, wyznaniowe czy narodowościowe. Jest więc ogień, jest trochę melodii i wpadające w ucho refreny a wszystko w klimacie hardcore. Dzika muzyka oraz pozytywne i proste w przekazie teksty, w których mowa o wolność, szacunku, współczuciu, tolerancji - tym wszystkim o czym coraz częściej zapominamy przygniatani obłędem, wulgarnością, brutalną i zakłamaną rzeczywistością.

SZCZEGÓŁY
Data: 27 października 2017, godz. 20:00
Miejsce: Klub Dwa Światy - ul. Ducha Św. 10/12, Toruń
Bilety: 25 PLN - przedsprzedaż* / 30 PLN - w dniu koncertu

* Bilety można nabyć w barze klubu Dwa Światy lub zarezerwować mailowo po wcześniejszym opłaceniu przelewem. Przy tej drugiej opcji proszę o maila na adres:

w tytule wpisz "Bilety Włochaty", w mailu zwrotnym dostaniesz dalsze instrukcje.

Organizatorem koncertu jest Piranha Tourbooking
https://www.facebook.com/piranhatourbooking/

komentarze
brak
dodaj komentarz

Możliwość komentowania dostępna tylko dla zalogowanych użytkowników. ZALOGUJ się lub ZAREJESTRUJ jeśli nie masz jeszcze konta w serwisie.

Rozdzielczość: 1024 | 1280