band.pl

zespół

KOX

KOX

rock, hard rock, metal, cover band

www.facebook.com/KOXrock

607375174

Jaworzno (śląskie)

Ostatnie logowanie: 15 listopada 2015

Data rejestracji: 07 maja 2012

Licznik odwiedzin: 6824

opis

Muzycy zespołu KOX dojrzewali i kształtowali swoje zainteresowania muzyczne w latach siedemdziesiątych i osiemdziesiątych, kiedy to nowy wymiar muzyce rockowej nadawały grupy, które odważnie i w nowatorski sposób przekraczały muzyczne granice klasycznego rocka, stosując cięższe, przesterowane brzmienia gitar w połączeniu z potężniej brzmiącą sekcją rytmiczną.

Tamte młodzieńcze marzenia Jacka, Waldka, Adama i Bogdana o uprawianiu takiej muzyki, nie doczekały się jednak satysfakcjonującej realizacji. Zadecydowały o tym tak zwane obiektywne czynniki (brak sprzętu, niechęć ówczesnych animatorów kultury) oraz to, co umownie nazywamy „prozą życia”.

W latach 80-tych obecni członkowie zespołu realizowali się w znanych projektach muzycznych, oraz grając muzykę komercyjną. Nie obyło się również bez przerw w muzykowaniu. Ich ścieżki na przestrzeni minionych lat nie jeden raz krzyżowały się w różnych projektach muzycznych.

Fascynacja hard rockiem jednak w nich pozostała, a sam fakt powstania grupy KOX jest potwierdzeniem mądrości starego przysłowia: „czym skorupka za młodu nasiąknie, tym na starość trąci”. Mówi się też, że „stara miłość nie rdzewieje” - i to przysłowie także ma swoje uzasadnienie w przypadku muzyków grupy KOX, bo ich miłość do rocka jest niezmienna mimo upływu lat.
Prawie każdy człowiek wraca przecież w pewnym okresie swojego żywota do wspomnień z czasów beztroskich lat młodości, ówczesnych marzeń i zainteresowań - czyli do tego co odcisnęło trwałe piętno na jego całym dorosłym życiu.
Powrót do przeszłości, pozostawał więc w tym przypadku tylko kwestią czasu.Dla muzyków grupy KOX ten czas nadszedł w grudniu 2009 roku, kiedy to czterech instrumentalistów ( po wielu latach mariażu z innymi komercyjnymi gatunkami muzycznymi oraz licznymi przerwami w muzykowaniu) powróciło do realizacji swoich dawnych planów. Zderzenie indywidualnych zainteresowań muzycznych, oraz nieodparte dążenie do realizacji młodzieńczych marzeń, zaowocowały w pierwszej kolejności przygotowaniem repertuaru koncertowego, złożonego ze światowych hitów muzyki hard rock’owej i heavy metalowej, która to dominowała w nurcie rock’a lat 70-tych i 80-tych.
Stąd też w podstawowym programie koncertowym grupy KOX znalazły się covery takich tuzów światowej sceny rock’owej jak : Led Zeppelin, Deep Purple, Black Sabbath, Iron Maiden, Saxon, Whitesnake, ZZ-Top, Nazareth, UFO, MSG, Lynyrd Skynyrd, AC/DC, itd. Z biegiem czasu do podstawowego repertuaru koncertowego, grupa KOX włącza dalsze (na nowo odkrywane) kultowe utwory ze „złotego okresu” muzyki rockowej, a także swoje autorskie kompozycje utrzymane w kanonie muzyki „tamtych lat” i „perełki”.
W listopadzie 2014 roku nagła śmierć perkusisty Bogdana pozostawia zespół z decyzją „co dalej?”. Po długich dyskusjach i namowach ze strony fanów i bliskich Bogdana, grupa postanawia kontynuować działalność.
Nowym perkusistą zostaje Wojciech Włodarczyk i już z nim zespół po 2 tygodniach prób gra koncert sylwestrowy w Jaworznie.

Zespoł KOX gra w składzie:
Jacek Gretkowski (lead voc,bg),
Waldemar Harwig (lead g, voc),
Adam Gałecki (g),
Wojciech Włodarczyk (dr)

Byli członkowie zespołu:
ś.p. Bogdan Zuber (dr)

Każdy koncert grupy KOX jest eksplozją niespożytej energii i radości wspólnego muzykowania.
Jest też wypadkową umiejętności poszczególnych muzyków oraz kwintesencją przyjaźni i oddania się „bez reszty” klimatowi uprawianego gatunku muzyki – ponieważ tej, nie da się autentycznie wykonywać, nie mając jej głęboko w sercu i duszy. Siłą napędową grupy KOX jest również bezpośredni kontakt z publicznością, ceniącą szczerość muzycznego przekazu, bowiem w przeciwieństwie do wielu współczesnych gatunków muzycznych, hard rock i heavy metal nie uznają tzw. „technicznego wspomagania”, każdy dźwięk (także błędny) jest realny, a każdy pozytywny odbiór muzyki przez słuchaczy inspiruje muzyków do obnażenia całej swojej muzycznej duszy.

Grupa KOX gra wyłącznie na żywo wyznając zasadę w imię której szacunek dla odbiorców, uczciwość i autentyzm oraz spontanicznie reagująca, bawiąca się publiczność są cenne ponad wszystko – bez tego prawdziwy rock umiera.

Zapraszamy do współpracy m.in. kluby muzyczne, organizatorów imprez plenerowych (dni miast, spotkania branżowe), zlotów motocyklowych.

Zapraszamy do obejrzenia naszych teledysków LIVE na Youtube:

Kanał zespołu na YT (prosimy o subskrybowanie :D):
https://www.youtube.com/channel/UCBHKOoY6_HsGEyPKIn4piBA

Koncert w sali MCKiS 18.05.2012:
http://youtu.be/1jcki9HiAuY

koncert "Pożegnanie lata 2011 - Jaworzno):
"I've Got to Rock To Stay Alive" (Saxon cover)
https://youtu.be/oLPN6zIKU24

Losfer Words (Big'Orra) - (Iron Maiden) cover
https://youtu.be/vbCGmO-X3hM

"Let It Roll" (UFO cover)
https://youtu.be/dgtyvWEhApA

KONTAKT:
Grzegorz Ciołczyk
e-mail:
tel. 607 375 174

Jacek Gretkowski
tel. 602 532 419

MP3
zdjęcia
  • 0f1a41bc56ddc8f7f7a3300042994092.jpg
  • 02feeae2dda6aa65d0f88745002f01b7.jpg
  • 278cb4765b066dab4604f236038d35c7.JPG
  • a2a7593104c09bfd28bc6ae9db61b88a.JPG
  • 5ed5a57d0ee751fb6313049cdd73bd0e.JPG
  • de9a3f453c9830d2d120e52e7c7764ba.JPG
komentarze
krzysztof 55

15:24, 07 maja 2012

Witajcie Przyjaciela po długich i ciężkich bojach w końcu udało sięwam stworzyć swoją stronę,super covery w waszym wykonaniu.Pozdrawiam serdecznie Krzysiek
dodaj komentarz

Możliwość komentowania dostępna tylko dla zalogowanych użytkowników. ZALOGUJ się lub ZAREJESTRUJ jeśli nie masz jeszcze konta w serwisie.

Rozdzielczość: 1024 | 1280