band.pl

zespół

Kyrah

Kyrah

rock, prog rock

www.kyrah.pl

605 853 263

Rzeszów (podkarpackie)

Ostatnie logowanie: 06 maja 2009

Data rejestracji: 29 maja 2008

Licznik odwiedzin: 3432

opis

Pomysł na założenie zespołu długo kołotał się w głowie Łukasza Sowy – gitarzysty, który swoje aspiracje muzyczne zechciał w końcu zmaterializować. Pierwsze próby wspólnej twórczości nastąpiły w roku 2004. Pomysły na pierwsze utwory częściowo skrystalizowały się wspólnie z Marcinem Pelicem i Anną Mazur.
Początkowo Kyrah, zapowiadał się jako zespól grający muzykę zbliżoną do gotyku. Z czasem, po kilkukrotnych przetasowaniach jego członków, styl zespołu uległ całkowitej zmianie.
Prawdziwy przełom nastąpił we wrześniu 2005, kiedy do zespołu zupełnie przypadkiem, albo dzięki małym splotom okoliczności, dołączyła Anna Kotula (wokalistka, której doświadczenie z muzyką wiązało się z kilkuletnią grą na trąbce i kornecie oraz śpiewem w domowym zaciszu), oraz Grzegorz Strzępek (perkusista) z wykształcenia pianista, posiadający spory bagaż doświadczeń po wielu latach gry w zespole One Million Bulgarians. Skład zespołu dopełniali wówczas: Maciej Zeman (klawisze) oraz Jarek Landman (bas). Pierwszym zarejestrowanym materiałem był singiel promocyjny „Anioł” oraz demo. Utwory, które się na nim ukazały można było usłyszeć m.in. w Radiu Bis, Radiu Centrum i Radiu Feniks.
Niebawem zespół zmuszony był rozstać się z Jarkiem Landmanem i Maćkiem Zemanem. W maju 2006 Irek Dyło definitywnie zamknął układankę ostatecznego składu grupy. Nie potrzebował wiele czasu, żeby potwierdzić swoją wartość i przydatność do zespołu w roli basisty.
Wówczas zaczął tworzyć się niepowtarzalny styl i charakter zespołu. Uciekając od szuflady gotyku, zespół zaczął realizować swoje ambicje w kierunku rocka progresywnego. W składzie Ania Kotula, Łukasz Sowa, Irek Dyło, Grzesiek Strzępek zespół rozpoczął granie pierwszych koncertów. W lipcu 2007 w studiu Spaart w Boguchwale zarejestrowali swoje kolejne demo zawierające trzy utwory: Goddess, Kurtyna i Planet Kyrah. Kolejne miesiące współpracy postanowili przeznaczyć na intensywną pracę, której efektem było wypracowanie nowego kierunku i stylu zespołu.
W maju 2008, zespół rozpoczął nagrania w Rapid Fire Studio (Kraków) Pawła Kluczewskiego - doświadczonego realizatora, wokalisty, muzyka. Pod okiem Pawła, Kyrah zarejestrował swój kolejny materiał demo. Na płycie Gniew znalazło się pięć utworów, które definitywnie wyznaczają nowy kierunek rozwoju zespołu. Przez kilka kolejnych miesięcy trwały przygotowania do koncertów promujących materiał. Odejście od zespołu Irka Dyło nieco spowolniło pracę. Miejsce basisty zajął Kuba Borowiec, który, miejmy nadzieję, ostatecznie dopełnił skład.

Anna Kotula - wokal
Łukasz Sowa - gitara
Piotr Seru Sewerniak - gitara
Kuba Borowiec - bas
Grzegorz Strzępek - perkusja

zdjęcia
  • 1008297ae449756cf255d8dd17446618.jpg
  • 152c06d02e31e2ff592a70db8201d6c6.jpg
komentarze
brak
dodaj komentarz

Możliwość komentowania dostępna tylko dla zalogowanych użytkowników. ZALOGUJ się lub ZAREJESTRUJ jeśli nie masz jeszcze konta w serwisie.

Rozdzielczość: 1024 | 1280