band.pl

zespół

Landscape

Landscape

rock

www.myspace.com/landscapeband

Warszawa (mazowieckie)

Ostatnie logowanie: 12 czerwca 2011

Data rejestracji: 06 stycznia 2011

Licznik odwiedzin: 2234

opis

Zespół powstał w 2006 r. w Warszawie. Początkowo tworzyli go Piotr Lniany, Sebastian Wolf i Bartosz Turkowski. Rok później do trójki muzyków dołączył Sebastian Sztark, który uzupełniając instrumentarium o stare syntezatory analogowe przyczynił się do powstania charakterystycznego brzmienia zespołu. W tym składzie, w warszawskim studiu DBX zostały zarejestrowane dwa instrumentalne utwory. Na początku 2008 r., dołączył Mateusz Iskandar, który swoją ekspresją oraz niebanalnymi tekstami idealnie dopełnił brzmienie zespołu.
W dużym uproszczeniu muzykę Landscape scharakteryzować można jako fuzję hard rocka i elektroniki. Zespół jednak, idąc drogą ciągłych poszukiwań, stara się wykreować własny, niepowtarzalny styl.
W 2010 r. nastąpiły zmiany personalne i stanowisko basisty po Bartoszu Turkowskim objął Maciej Gładziński. W tym składzie zespół koncertuje oraz pracuje nad nowym materiałem.
Landscape zagrał wiele koncertów oraz brał udział w licznych festiwalach, między innymi: Widzewskiej Jesieni Muzycznej, Dobrej Stronie Rocka, Festiwalu Zderzak czy Wawa Rock Day. Występował przed takimi gwiazdami jak Turbo, Carrion i TSA. W 2008 r. zajął 2. miejsce na festiwalu Dobra Strona Rocka, także w tym samym roku odbył tygodniową trasę po Danii. Sukcesy indywidualne ma również gitarzysta Landscape, Piotr Lniany, który zdobył nagrody dla najlepszego gitarzysty w 2010 r. w Lubartowie na Rock Alert Festiwal oraz w Łodzi na Widzewskiej Jesieni Muzycznej.

komentarze
brak
dodaj komentarz

Możliwość komentowania dostępna tylko dla zalogowanych użytkowników. ZALOGUJ się lub ZAREJESTRUJ jeśli nie masz jeszcze konta w serwisie.

Rozdzielczość: 1024 | 1280