band.pl

zespół

Lenny is Dead

Lenny is Dead

rock, brit rock

https://www.facebook.com/lennyisdead/

Poznań (wielkopolskie)

Ostatnie logowanie: 18 października 2019

Data rejestracji: 20 lutego 2018

Licznik odwiedzin: 815

opis

Dwie gitary, bas, bębny.

Nic wielkiego, typowy skład kapeli grającej rocka. Typowy skład kapeli grającej cokolwiek, co powstało od lat pięćdziesiątych ubiegłego wieku po dziś. Pod tym względem Lenny Is Dead niczym się nie wyróżnia, a może jednak? Po co zatem grają? Dla kasy? Czasami. Dla sławy? Puste słowo. Dla siebie? Mają sporo innych spraw na głowie, ale trochę tak :)

Po co zatem? Dlatego, że istnieje coś takiego jak muzyka, która opisuje wszystko, wszystko ogarnia, nigdy się nie nudzi. Grają, bo inaczej się nie da, bo muzyka daje kopa!
Razem od 2005, kiedy to dwóch przyjaciół Bartek Ciepłuch i Andrzej Łukaszkiewicz postanowiło założyć kapelę. Ciepłuch vel Ropuch miał już wcześniej okazję zakładać zespół o nazwie Pidżama Porno. Łukaszkiewicz vel Andy zakładał kilka innych kapel. Teraz wspólnie założyli zespół Prochy, który przed nagraniem pierwszej płyty ewoluował w Lenny Is Dead. Ponieważ brakowało basisty, wybór padł na Wojtka vel Luta, który żadnej kapeli nie zakładał, ale za to nie miał problemu z grą na instrumencie, który miał w rękach po raz pierwszy. Wypada dodać, że Andy i Luta to bracia. No i perkusiści. Było ich wielu. Remi, Śliwa, Adam, Gregory. Wreszcie przyszedł czas na Sebę Sebastiana Nowaczewskiego. I tej wersji zespół trzyma się do dziś.

zdjęcia
  • b7237a5f2149ea7f7518d605fc2ba88d.jpg
  • 5011169e5771130d2cad448876c7683b.jpg
komentarze
brak
dodaj komentarz

Możliwość komentowania dostępna tylko dla zalogowanych użytkowników. ZALOGUJ się lub ZAREJESTRUJ jeśli nie masz jeszcze konta w serwisie.

Rozdzielczość: 1024 | 1280