band.pl

zespół

Lowtide

Lowtide

metalcore, metal, hardcore

lowtidenoise.bandcamp.com/

Świecie (kujawsko-pomorskie)

Ostatnie logowanie: 26 września 2015

Data rejestracji: 23 września 2015

Licznik odwiedzin: 1454

opis

Lowtide powstał w 2008 r. w Świeciu (woj. kujawsko-pomorskie). Od początku grupę tworzą: Bart – wokal, Maślak – gitara, Drewol – gitara, Góral – bas, Jaras – perkusja. Wszyscy członkowie udzielali się wcześniej w innych lokalnych grupach tworzących w gatunkach rock, metal, hardcore. Twórczość Lowtide to połączenie tych gatunków a sami członkowi podpisują się pod hasłem metalcore.
Zespół zaczął koncertować w 2009 r. objawiając swoje dynamiczne oblicze charakteryzujące się ciężkimi ale i melodyjnymi riffami. W 2010 r. zespół nagrał i wydał demo zatytułowane „The Rough Sea” na którym znajdują się 3 utwory wybrane spośród skomponowanego w początkowym okresie materiału. Upowszechnione numery sprawiły, że zespół zaczął częściej występować i stał się rozpoznawalny wśród fanów gatunku. Idąc za ciosem Lowtide zaczął komponować utwory na kolejne wydawnictwo, którego rejestrację zaczął w 2012 r.
W 2013 r. zespół wydał swój pierwszy album długogrający „From Nothing To Nowhere” na którym znajduje się 11 autorskich kompozycji. Płyta została dobrze przyjęta przez fanów i zespół zaczął jeszcze częściej koncertować. Grupa odwiedziła większe miasta północnej Polski i gościła na letnich festiwalach występując na jednej scenie, m.in. z Decapitated, Faust Again, Frontside, Final Sacriface, Drown My Day.
W 2015 r. zespół zarejestrował 8 utworów na kolejną płytę, której wydanie planowane jest na jesień tego roku. Muzycy deklarują, że będzie to ciekawe wydawnictwo, zróżnicowane, ciężkie i melodyjne. Kompozycje stały się bardziej dojrzałe. Cały nowy materiał można już usłyszeć na koncertach zespołu.

zdjęcia
  • 831c5ee713dc750fd96ed3434afd20c4.jpg
komentarze
brak
dodaj komentarz

Możliwość komentowania dostępna tylko dla zalogowanych użytkowników. ZALOGUJ się lub ZAREJESTRUJ jeśli nie masz jeszcze konta w serwisie.

Rozdzielczość: 1024 | 1280