band.pl

zespół

Let Them Bleed

Let Them Bleed

metal, hardcore, hardrock

www.letthembleed.org

691 699 648

Warszawa (mazowieckie)

Ostatnie logowanie: 25 lutego 2008

Data rejestracji: 18 października 2007

Licznik odwiedzin: 2862

opis

Najpierw była wizja...

... która zaczęła się urzeczywistniać...

... by spełnić marzenia...Popadając w samozachwyt można by powiedzieć, że 22 kwietnia 2006 roku powstało coś unikatowego...

Stwierdzając fakt, tego dnia w sali prób spotkała się dwójka ludzi. Pablo, do tej pory niespełniony kompozytor jakich tysiące, oddany graniu ostrych gitarowych riffów przeplatanych łagodnymi melodiami... oraz Rafał, niemiłosiernie bijący po garach człowiek, który na jednej ze wspólnych imprez usłyszał jeden numer Pabla, stwierdził "to jest zajebiste" i zaproponował wspólne granie.

Pierwsza próba sprawiła, że iskierka nadziei zapłonęła żywym ogniem u obu z nich. Narodził się zespół HateReD, do którego wkrótce dołączyli Podo (gitara) i Paweu (bas), obaj z zespołu Silence Project oraz Adam (wokal), stary znajomy Rafała i nie tak stary, ale także znajomy Pabla. Czy coś nie współgrało... czy też nie było nam dane dalej razem współpracować... nie wiemy. Skończyło się na odejściu części Silence Project ze składu. Miejsce Poda dość szybko zajął Janek, człowiek z cienia wyjęty, gustujący w muzyce barokowej gitarzysta, który szybko złapał klimat utworów i już po pierwszej wspólnej próbie 22 września dołączył na stałe do zespołu. 1 października po raz pierwszy ujrzeliśmy na własne oczy i wymieniliśmy uściski dłoni z Kamilem, basmanem, którego polecił nam Podo. Po dwóch godzinach wspólnego grania, kwartet jednogłośnie stwierdził, że już jest kwintetem.

HateReD działał i parł do przodu jak burza... Jedni mówili, że narzuciliśmy szalone tempo, inni że pracujemy jak dobry zegar. Przyznać trzeba, że zanim HateReD powstał, Pablo miał już na koncie sporo ułożonych, skończonych numerów. Jedyne co pozostało, to ich nauka i wkład własny każdego z muzyków w każdy kawałek zagranej partii. Wcześniej ułożony nie przeszkodziły w ułożeniu nowych kompozycji, co tylko potwierdziło zgranie zespołu.

W ten oto sposób, już pod nowym szyldem, 22 grudnia 2006 roku na deskach klubu Pretekst zadebiutował zespół
LET THEM BLEED...

MP3
zdjęcia
  • ba497b6b45d979e37778adb22bd8de3f.jpg
  • f69bdd68f84fa44937c51e65f20c1e45.jpg
komentarze
brak
dodaj komentarz

Możliwość komentowania dostępna tylko dla zalogowanych użytkowników. ZALOGUJ się lub ZAREJESTRUJ jeśli nie masz jeszcze konta w serwisie.

Rozdzielczość: 1024 | 1280