band.pl

zespół

MINDFIELD

MINDFIELD

rock,

mindfield.com.pl

506236945

Jasło (podkarpackie)

Ostatnie logowanie: 08 października 2012

Data rejestracji: 10 lipca 2012

Licznik odwiedzin: 2431

opis

Muzyka, muzyka muzyka... To ona powinna tutaj przemawiać. W końcu ona jest najważniejsza. No ale z formalnego obowiązku powinniśmy się przynajmniej w minimalnym stopniu przedstawić. Zespół MINDFIELD powstał w 2008 roku. Po części z czystej chęci grania, ale w dużym stopniu był wynikiem zmęczenia. Zmęczenia członków zespołu uczestniczeniem w projektach, które do niczego nie prowadziły. Poprzednie zespoły, w których grywali poszczególni członkowie albo dawno przestały istnieć, albo nie prowadziły do niczego ambitniejszego niż zagranie kilku koncertów i wlanie w siebie hektolitrów piwa. Mindfield miał być czymś innym. Miał to być projekt przemyślany, z obraną koncepcją działania, tworzenia, promowania i ogólnej pracy nad nim. Samo wymyślenie nazwy nie polegało tylko na walnięciu byle jakiego słowa. Od samego początku głównym założeniem kapeli był ciągły rozwój. Szybki, wolny, nieważne. Ale rozwój w jakimś kierunku. Jako, że członkowie kapeli z pasją i zamiłowaniem zajmują się nie tylko muzyką, zespół bardzo szybko zyskał otoczkę graficzną, wizualną oraz multimedialną, co w dzisiejszych realiach jest równie ważne, jak muzyka sama w sobie. A jaka ona jest? Nie nam to oceniać i klasyfikować, od tego sa mądre głowy i przede wszystkim Wy - Słuchający.

Głównym zwrotem akcji, jeśli chodzi o wydarzenia w działalności Mindfield, było wydanie w 2009 roku płyty Snap Of Fingers. Rzeczy, która z założenia miała być demówką, poświeciliśmy wtedy maximum uwagi, pracy i czasu. I opłaciło się. Nagrana w profesjonalnym studiu, wydana w atrakcyjnej szacie graficznej, zyskała dość niemały rozgłos. Głównie dzięki kompozycjom i ich brzmieniu. Dostaliśmy mnóstwo bardzo pozytywnych opinii, oraz coraz ciekawszych propozycji koncertowych. Nagle granie wyłącznych supportów przed kimś takim, jak Acid Drinkers, czy Coma stało się możliwe. Po drodze mnóstwo koncertów na festiwalach, w klubach i na wszelkiego rodzaju imprezach. Zwycięstwo na festiwalu rockowym w Cieszanowie było jednym z największych sukcesów zespołu. Choć rock w wydaniu Mindfield nie należy do najbardziej "przyswajalnych", na koncertach sprawdza się znakomicie. Mnóstwo energii a przy tym zróżnicowanie daje znakomitą mieszankę.

Od 2011 roku praktycznie głównym zajęciem kapeli stało się przygotowanie, skomponowanie i nagranie materiału na pierwszy długogrający album. Muzyka z założenia miała zawierać wszystkie elementy, z których Mindfield "słynie", lecz miała być bardziej złożona, bardziej przemyślana. Album miał być spójny a jednocześnie zawierać mnóstwo kontrastów i pozornie zupełnie przeciwstawnych elementów. Jak się okazało, samo stworzenie muzyki nie było tak trudne, jak zrealizowanie nagrań. Niestety, przeciągało się to niemiłosiernie, głównie z tego powodu, że nie jesteśmy jeszcze na etapie, kiedy możemy wszystko rzucić, zamknąć się w studiu i nagrać płytę w miesiąc. Ale jest. Udało się. 16ty sierpnia to dzień, w którym ukazuje się TEETH MARKS. I w tej chwili to jest najważniejsze.

MP3
newsy
zdjęcia
  • 81b722e23a8da5b806ba7044a195800f.jpg
  • 7bbba071f581552b3d8c710c9c33a5f7.jpg
komentarze
brak
dodaj komentarz

Możliwość komentowania dostępna tylko dla zalogowanych użytkowników. ZALOGUJ się lub ZAREJESTRUJ jeśli nie masz jeszcze konta w serwisie.

Rozdzielczość: 1024 | 1280