band.pl

zespół

Moon Eyes

Moon Eyes

poza gatunkiem dzięki gatunkom

www.myspace.com/musicmooneyes

złotoryja (dolnośląskie)

Ostatnie logowanie: 02 czerwca 2011

Data rejestracji: 02 czerwca 2011

Licznik odwiedzin: 1990

opis

Moon Eyes jest projektem dwuosobowym, który tworzą Aga Radziejewska (śpiew) i Bartek Drak (gitara akustyczna). Współpraca zawiązała się w połowie 2010 roku. Na początku koncepcja muzyczna duetu opierała się na interpretacjach standardów jazzowych. W miarę upływu czasu muzyka Moon Eyes zaczęła nabierać coraz bogatszej formy. Należy przy tym zaznaczyć, że rozwojowy proces Moon Eyes

był wynikiem pasji twórczej członków oraz zaangażowania w doskonaleniu swoich umiejętności.

Moon Eyes nie traktuje stylistyki gatunków muzycznych jako szablonu, w którym należy umieszczać frazy, lecz jako środek wyrazu emocji znajdujących się w sferze pozawerbalnej. Dochodzi do tego, że z jednej strony muzyka Moon Eyes jest naznaczona cechami indywidualnymi Agi i Bartka, z drugiej zaś jest harmonijną syntezą tychże indywidualności. Członkowie projektu postrzegają muzykę jako język i dokładają wszelkich starań, aby dźwiękowe słownictwo ich twórczości było zrozumiałe dla odbiorcy. Dzięki takiemu podejściu słuchacz będzie mógł w czasie koncertu podróżować po krainach znajdujących się daleko poza słowami.

W muzyce zespołu wykorzystywany jest looper, dzięki któremu ścieżki dźwiękowe są zapętlane i wzbogacane o kolejne. W czasie koncertu odbywa się to na żywo. Stylistycznie Moon Eyes jest powiązany z takimi gatunkami jak jazz, samba, bossa nova. Do tych styli są wplatane cytaty odpowiednie dla muzyki bluesowej, funky oraz frazy cechujące muzykę klasyczną.

Kontakt:

MP3
komentarze
brak
dodaj komentarz

Możliwość komentowania dostępna tylko dla zalogowanych użytkowników. ZALOGUJ się lub ZAREJESTRUJ jeśli nie masz jeszcze konta w serwisie.

Rozdzielczość: 1024 | 1280