band.pl

zespół

Mouse Studio

Mouse Studio

Dancehall, Reggae, etc.

www.mousestudio.pl

Wrocław (dolnośląskie)

Ostatnie logowanie: 06 stycznia 2009

Data rejestracji: 27 marca 2008

Licznik odwiedzin: 2084

opis

Mouse Studio (Da Mouse, Nimba, Nina) to trzyosobowa formacja muzyczna, której oficjalny początek (jeszcze w dwuosobowym składzie - Da Mouse i Nimba) przypada na rok 2000. Da Mouse i Nimba jest to duet producencki, tworzący muzykę dancehall, reggae i hip hop.

Mouse Studio tworzy również soundsystem, który występuje na licznych imprezach muzycznych, zapewniając słuchaczom dużą dawkę zabawy w tańcu. Ich powodzenie w prowadzeniu imprez zapewnia pełna swoboda w miksowaniu najbardziej tanecznych utworów ze świata dancehall, reggae, socca i wielu innych.

Pod koniec 2007 roku do Mouse Studio dołączyła wokalistka Nina Cieślińska (pseud. Pączek) wszystkim znana z finału IV edycji Idola.
Emanująca energią i optymizmem wniosła do składu nieco kobiecej nutki, która jeszcze bardziej urozmaiciła ich wspólne występy oraz nagrywane utwory w studio.

Swoje początki sceniczne Pączek zaczynała od występów w chórze "Fantazja", który w roku 2003 na festiwalu chórów młodzieżowych w Bydgoszczy zdobył nagrodę Grand Prix.

Na imprezach Mouse Studio prócz ich autorskich produkcji można usłyszeć garść starszych i najnowszych przebojów, królujących na światowych parkietach.

Działając na wrocławskiej scenie Mouse Studio współtworzy Wrocław Crew, pod którego barwami w roku 2002 (Kraków) i 2004 (Poznań), biorąc udział w Ogólnopolskim Sound Clash dwukrotnie zostali finalistami.

Da Mouse, Nimba i Nina piszą swoje utwory na własnych oraz jamajskich podkładach (riddim). Produkcje nagrywają i tworzą głownie w zaciszu swojego studia - Mouse Studio, które jest wylęgarnią wszystkich pomysłów.

Do tej pory Mouse Studio współpracowało z wieloma artystami ze środowiska dancehall i reggae, m.in. :

Bashment Crew
Bobo Dread
Bruce Barron
Da Killa
Deer
East West Rockers
K- Jah
Maciora
Marika
Nasop
Natty
Natural Dread Killaz
Reggeanerator
Selecta Company
27 Pablo
Junior Stress
Bob One

Produkcje Mouse Studio znalazły się na albumie Maciory (I Tak Ci To Ukradną - 2005) oraz debiutanckiej płycie East West Rockers (Ciężkie Czasy - 2006). Utwór "Każdy Soundbwoy" ukazał się na składance "Skokami Ku Wolności" wydanej przy okazji festiwalu "Nie Zabijaj w 2006".

Mouse Studio wyprodukowało dla Michała Gawlicza - menadżera zespołu Habakuk, singiel/promo mix pierwszej imprezy w Polsce pod nazwą
Hot Bubble Gum Tour, która zrzeszała czołówkę polskiej sceny raggae,
a występy wokalistów można było oglądać kolejno w największych miastach Polski.

W roku 2007 Mouse Studio wspólnie z lektorem, konferansjerem i dj-em wrocławskiego radia Traffic Fm. Bartoszem Bukała rozpoczęło działalność pod nazwą VoiceMedia, która zajmuje się produkcją reklamy dźwiękowej, organizacją i prowadzeniem imprez otwartych i zamkniętych.

zdjęcia
  • 44bd20db3c6e87f9f30b83f4b1a48bd2.jpg
komentarze
brak
dodaj komentarz

Możliwość komentowania dostępna tylko dla zalogowanych użytkowników. ZALOGUJ się lub ZAREJESTRUJ jeśli nie masz jeszcze konta w serwisie.

Rozdzielczość: 1024 | 1280