band.pl

zespół

MUSICOCOMPANY

MUSICOCOMPANY

Funky

www.musicocompany.republika.pl

0 600 238 299

Chybie (śląskie)

Ostatnie logowanie: 11 września 2006

Data rejestracji: 08 września 2006

Licznik odwiedzin: 2981

opis

Skład zespołu:
Wojtek Jamiński - wokal,
Arkady Michalik - gitary,
Grzegorz Żydek - bas,
Andrzej Żydek - bębny
Historia zespołu :
Zespół powstał latem 2003r w Chybiu woj.śląskie. Do braci Andrzeja i Grześka Żydków, stanowiących sekcję rytmiczną, dołączył Wojtek Jamiński (wokal) i kapela zaczęła działać pod szyldem "Dobre Stare Chłopcy". Początkowy okres charakteryzował się częstymi zmianami instrumentarium. Dochodzili i odchodzili gitarzyści, screathman, puzonista... W tych różnych konfiguracjach, muzycy odkrywali nowe brzmienia i realizowali swoje pomysły, bawiąc się świetnie, koncertując i wciąż zaskakując, tworzącą się z wolna grupę oddanych fanów.

W maju 2004 doszło do spotkania z Arkadym Michalikiem, znanym w środowisku jako gitarzysta poruszający się w klimatach jazzowych (różne formacje jazzowe m.in. Yassmean, Jazz Quest Quartet, Funk of Feel). Ten czteroosobowy skład, na tyle przypadł sobie do gustu, że nie uległ zmianie do dziś. W grudniu 2004r. przy nieocenionej pomocy, finansowej i nie tylko, M-GOKu z Chybia, oraz ojca wokalisty, Jacka Jamińskiego (prawdziwy rokendrolowiec!!!), zostało nagrane demo, a formacja przemianowała się na "Musicocompany". Poszczególni członkowie grupy, otwarci na muzykę, odnajdują się też we własnych projektach. Arkady (gitary) współpracował z wieloma jazzmanami, grywał "na żywo" (z Andrzejem i Grześkiem) do spektakli teatralnych, a nawet ma za sobą przygodę z tworzeniem muzyki filmowej! Bracia Żydkowie, jako sekcja, na stałe współpracują z grupą teatralną "Nie wiadomo co", tworząc dynamiczne widowiska muzyczne, ponadto Andrzej (perkusista) jest współzałożycielem i instruktorem kapitalnej grupy bębniarskiej "Mniej więcej", w której gra jedenaście dziewczyn w wieku szkoły podstawowej (grupa świetnie działa, koncertuje i powala słuchaczy!). Wojtek, wokalista, najbardziej utożsamia się z "Musicocompany" i wszelkie pomysły (muzyczne i towarzyskie), realizuje we współpracy z resztą zespołu. Aby sprostać tym ambitnym zadaniom, chłopaki bardzo dużo czasu spędzają w sali prób, ale też na wielogodzinnych ćwiczeniach indywidualnych (3-4 godz. dziennie to dla nich norma!), połączonych z pobieraniem lekcji u "muzyków z papierami" po Katowickiej Akademii. Owocuje to niebanalnym brzmieniem i stale podnoszącą się kulturą muzyczną.

Muzyka wykonywana przez zespół to Funky o rockowym zacięciu połączone z echami jazzu i hipnotycznym wokalem, powtarzającym wersy-hasła. Mieszanina ta daje świetny efekt na koncertach pełnych energii i "życia". Tego jaka będzie dramaturgia koncertu, nie wiedzą nawet sami grający. Dla nich jedyną ideologią "Musicocompany" jest wolność i swoboda, jaką daje przestrzeń muzyczna.
Strona zespołu: http://www.musicocompany.republika.pl

MP3
komentarze
brak
dodaj komentarz

Możliwość komentowania dostępna tylko dla zalogowanych użytkowników. ZALOGUJ się lub ZAREJESTRUJ jeśli nie masz jeszcze konta w serwisie.

Rozdzielczość: 1024 | 1280