band.pl

zespół

Natural Beat Band

Natural Beat Band

etno,,jazz,trans, alternatywa,psychobilly,folk,free,

www.myspace.com/naturalbeatband

795596208

Kielce (świętokrzyskie)

Ostatnie logowanie: 22 marca 2011

Data rejestracji: 22 marca 2011

Licznik odwiedzin: 1936

opis

Neolit …
Przykleiła się do nas etykietka z napisem NEOLIT, przez moment myślałem że to nie do końca dobrze, bo szufladkuje muzykę którą niektórzy nazywają transem inni free jazzem jeszcze inni widzą w tym co robimy World music albo afro beat. Jedna muzyka i tak wiele nazw, tak wiele znaczeń, owe łatki pojawiają się wraz z widzem i bagażem który ze sobą przynosi na koncert. Potrzeba klasyfikowania, nazywania, pozwala przyjąć nowe zjawisko oswoić je, udomowić, rodzi również nowe słowa i nowe jakości. Czasem pokazuje inną stronę wydobywa kolejne dno wskazuje na wielowątkowość twórczości. Wbrew pozorom muzyka pozostaje jedna ...
Neolit młodsza epoka kamienna… początki kultury jaką dzisiaj znamy, początek czasu oddzielania, pozbywania się ścisłego związku z naturą, pozorne postawienie granicy pomiędzy nami i światem. Pozorne.. bo jak bardzo byśmy się starali ubrać nasze człowieczeństwo w ciuszki przyzwoitości, w krawaty, marynarki, spodnie z kantem to pod tym wszystkim jesteśmy ssakami, łowcami zbieraczami z całą paletą emocji i zachowań z namiętnością, strachem, agresją i czułością. Oddychamy pocimy się, posiadamy kły i pazury i rozszerzają nam się nozdrza gdy poczujemy feromony przechodzącej obok samiczki w szpilkach. To wszystko ma miejsce nawet wtedy gdy okrywa nas dobrze skrojony płaszczyk markowej firmy.
W tym kontekście nasza muzyka jest naga, gramy ją bo lubimy czuć się swobodnie, forma pozostaje otwarta, nie walczymy ze sobą o to kto szybciej kto sprawniej, kto mocniej tu nie ma wyścigu jest wspólne trwanie, w rytmie, w tempie, w harmonii lub jej braku. Wolna przestrzeń przyciąga muzyków kreatywnych świetnie odnalazł się w niej Andrzej Chochół ceniony gitarzysta jazzowy. Tu nie ma miejsca na strach o reputacje, pozycje, obnażamy kły, pazury, i duszę, budujemy przestrzeń muzyczną która nas uwalnia zabiera nas w wymiar magiczny w którym trwanie powoli rozpina koszulę lub kolejne guziki garsonki.
Piotr „Stiff” Stefański
http://www.myspace.com/naturalbeatband
http://www.krzemionki.pl/index.shtml
http://www.facebook.com/naturalbeatband

komentarze
Natural Beat Band

04:17, 22 marca 2011

Płyta Kielecko-Skarżyski ego Natural Beat Band Bandu nominowana w plebiscycie na folkową płytę roku WIRTUALNE GĘŚLE 2010 !!! Poświęćcie 30 sek i zagłosujcie na Natural Beat Band "Striped Flint" ! ;))))))))))) http://www.gesle.folk.pl/?&akcja=pokaz&rok=2011
dodaj komentarz

Możliwość komentowania dostępna tylko dla zalogowanych użytkowników. ZALOGUJ się lub ZAREJESTRUJ jeśli nie masz jeszcze konta w serwisie.

Rozdzielczość: 1024 | 1280