A A A

Dance on Glass i Opozycja łączą siły!

Newsy | AKTUALNOŚCI

Dance on Glass i Opozycja łączą siły!
JUŻ 29 maja w Centrum Kultury Wiatrak w Zabrzu odbędzie się pierwszy koncert reaktywowanego Dance on Glass – zespołu założonego w 2002 roku przez Anię Blomberg-Gahan (ex-Batalion d’Amour) i jej byłego męża, Davida Blomberg (ex-New Model Army), w którego składzie, początkowo koncertowym, a następnie studyjnym byli również były perkusista legendy sceny gotyckiej, Fields of the Nephilim, Simon Rippin, oraz basista kultowej w UK grupy punk-rockowej, Blyth Power – Steve Cooper. Tym razem Ania zaprosiła do współpracy muzyków reaktywowanej w 2014 roku Opozycji – określanej jako ‘jarocińska legenda’.
Do największych sukcesów Dance on Glass można zaliczyć trasę po UK jako support All About Eve, występy na festiwalach w całej Europie, między innymi Wave Gotik Treffen w Lipsku, czy Castle Party, oraz, przede wszystkim, wydanie płyty, zatytułowanej ‘Daydreaming’, która ukazała się na całym świecie w 2003 roku i zdobyła szereg bardzo dobrych recenzji w mediach, w nawet tak odległych krajach, jak Australia.
Zespół Opozycja – gwiazda festiwali w Jarocinie, katowickich Odjazdów i wielu innych, ma na swoim koncie trzy płyty – Krew Bohaterów, XTC oraz 1995. Reaktywowana w zeszłym roku grupa stawia obecnie na mix tradycyjności i nowoczesności – w muzyce zespołu pojawiły się elementy elektroniczne, zupełnie nowe podejście do aranżacji.
Dance on Glass w nowym składzie to kontynuacja charakterystycznego stylu zespołu – rocka z elementami gotyku, nasyconego elektroniką, jednak co cechuje nowe oblicze zespołu to niesamowita, punk-rockowa energia. Taki mix to mieszanka wybuchowa!
Dance on Glass będzie można zobaczyć na żywo 29 maja w CK Wiatrak w Zabrzu, 30 maja w Rude Boy w Bielsku-Białej oraz 19 lipca na dużej scenie na Festiwalu Castle Party w Bolkowie.
 
Data dodania: 05:02, 21 maja 2015 autor: boxmusicbytom
 
komentarze
brak
dodaj komentarz

Możliwość komentowania dostępna tylko dla zalogowanych użytkowników. ZALOGUJ się lub ZAREJESTRUJ jeśli nie masz jeszcze konta w serwisie.

Rozdzielczość: 1024 | 1280