A A A

ROCK BATTLE OF BARCJA

Newsy | FESTIVALE / PRZEGLĄDY

Już 29 zespołów rockowych zgłosiło się do tegorocznej edycji "Rocka Battle of Barcja".
Został jeszcze tylko tydzień na zgłoszenie swojej kapeli do przeglądu. W tym roku jak na razie brakuje przedstawicieli naszego regionu.

Swój udział w konkursie zgłosiły zespoły ze Śląska, Krakowa, Lublina, Białegostoku, Warszawy, Kielc, Trójmiasta, Gorzowa Wielkopolskiego, Lublina, Krosna i tylko trzy zespoły z naszego województwa - Giżycko, Olsztyn i Morąg.

Nagrody pieniężne w tym roku ufundował burmistrz Bartoszyc - Piotr Petrykowski i naprawdę jest o co powalczyć, bowiem za pierwsze miejsce można zdobyć 2000 zł oraz koncert live na antenie Radia Olsztyn wraz z rejestracją i późniejszą emisją.

Druga nagroda to 1000 zł oraz rejestracja video koncertu zespołu ufundowana przez Studio ES Sławomira Pieńkawy.
Za trzecie miejsce można zdobyć 500 zł.

Do tej pory nadesłano 29 zgłoszeń z czego komisja wybierze 10 najlepszych zespołów do udziału w konkursie. W tym roku poziom muzyczny prezentowany przez zgłoszone zespoły jest bardzo wysoki i będzie problem z wybraniem "złotej dziesiątki", co bardzo cieszy organizatorów bowiem szykuje się prawdziwa uczta muzyki rockowej w Bartoszycach.

Pozostałe zespoły, które nie dostaną się do konkursu, będą miały szanse na uzyskanie tzw. "dzikiej karty" w głosowaniu internautów na fan-page Bartoszyckiego Domu Kultury, gdzie kapele oraz ich nagrania będą prezentowane przez pierwszy tydzień sierpnia i będzie można poprzez likowanie oddawać swoje głosy na zespół, który powinien zdobyć "dziką kartę".

Gwiazdą tegorocznego przeglądu będzie wrocławski zespół "People of the Haze" w skrócie "POTH", który jest rock'n rollową petardą, nie uznającą kompromisów założoną przez testosteron w 2009 roku, we Wrocławiu.

Zespół zagrał ponad 200 koncertów w Polsce i zagranicą (m.in. w Niemczech, Czechach, Włoszech, Austrii, Słowenii, Chorwacji, Bułgarii). Żywiołowe koncerty i charyzmatyczny kontakt z publiką przyczyniły się do wygranej POTH w 10 ogólnopolskich festiwalach.

Zespół wydał dwa albumy, drugi - Fastfood Breslau (2014) – został wyprodukowany przez Voytka Kochanka (zdobywcy nagrody Grammy) i wydany nakładem Luna Music W 2015 roku zespół został półfinalistą Must Be The Music 9 i jako zwycięzca eliminacji wystąpi na Dużej Scenie Przystanku Woodstock.

Zakwalifikowane zespoły oprócz zagwarantowanego posiłku i świetnej zabawy będą miały możliwość rezerwacji niedrogiego noclegu na własny koszt.

Kapele, które jeszcze chciałyby zgłosić swój udział zapraszamy na stronę http://bdkbartoszyce.pl/ gdzie jest dostępny regulamin oraz karta zgłoszeń. Zapraszamy serdecznie na rockowe zakończenie wakacji 28 sierpnia 2015 r. od godz. 13:00 - Plac Bohaterów Westerplatte.
 
Data dodania: 03:28, 23 lipca 2015 autor: Bartoszycki Dom Kultury
 
komentarze
brak
dodaj komentarz

Możliwość komentowania dostępna tylko dla zalogowanych użytkowników. ZALOGUJ się lub ZAREJESTRUJ jeśli nie masz jeszcze konta w serwisie.

Rozdzielczość: 1024 | 1280