A A A

Zespół FOLYA wydał debiutancką płytę – ‘THE RISING’

Newsy | NOWE PŁYTY

Zespół FOLYA wydał debiutancką płytę – ‘THE RISING’
THE RISING to nowa płyta kieleckiego zespołu FOLYA. Ta post - rockowa formacja działa od 2008 roku, ale ten rok jest dla zespołu swego rodzaju nowym otwarciem, bo wraz płytą w składzie pojawił się nowy człowiek.
FOLYA to trio, więc zmiany personalne mają ogromny wpływ na brzmienie zespołu. Aktualny skład zespołu to: gitarzysta i wokalista Kamil Wojtczak, basista Rafał Baka, a na perkusji, od początku 2015 roku, gra Filip Ciuruś.
Nowa płyta powstawała przez ponad dwa lata, bo oprócz muzyki członkowie zespołu zajmują się także takimi sprawami jak praca i rodzina. Poza tym niejako „po drodze” FOLYA grała koncerty, próbowała poszerzać swój skład. Wszystko to skutecznie rozciągnęło w czasie proces twórczy.
THE RISING zawiera dziesięć piosenek o post – rockowym i post –metalowym charakterze. - Płyta jest mocna, przestrzenna, ma wiele odcienie i smaków, wiele ukrytych „pod powierzchnią” dźwięków – mówi Kamil Wojtczak. – Co ciekawe, to są prawie w całości „żywe” gitary, na płycie bardzo niewiele jest dźwięków czysto elektronicznych, syntetycznych. Trzymaliśmy się tej zasady przy całości nagrań. Mimo obecnych, kuszących i pozornie ułatwiających życie możliwości technicznych, typu „kopiuj i wklej”, nie stosowaliśmy takich metod. Każda partia była nagrywana „z ręki”, dzięki temu każda jest odrobinę inna, bo w końcu człowiek to nie komputer. To sprawia, że piosenki mają swój puls, coś w nich w środku wibruje. Poza tym chcieliśmy mieć pewność, że to, co jest nagrane na płycie, będziemy potem odpowiednio dobrze grali na koncertach. Wszystkie piosenki zaśpiewane są po angielsku, bo uznaliśmy, że ten język najbardziej pasuje do stylu kompozycji.
Zespół regularnie koncertuję i zagrał już w tym roku na kilku ogólnopolskich festiwalach i przeglądach, gdzie został dobrze przyjęty. – Już samo zakwalifikowanie się do tych festiwali jest sukcesem, bo na niektóre przychodziło po kilkaset zgłoszeń od zespołów z całego kraju – mówi Rafał Baka.
FOLYA zajęła ostatnio I miejsce podczas festiwalu „RockFront” w rodzinnych Kielcach, a także na festiwalu „Melodię niesie wiatr” w Łęczycach (okolice Wejherowa) i na festiwalu Motorockowisko(k. Rybnika). Zespół zajął również II miejsce na festiwalu „Giwera” w Giżycku i na festiwalu „Wielki Ogień” w Ostrowcu Św.oraz zdobył wyróżnienie podczas Gliwickiego Portu Rocka.
Aktualnie FOLYA przygotowuje się do kolejnych występów, pracuje nad nowymi kompozycjami oraz kończy pracę nad clipem do utworu LOVESONG, który wkrótcę bedzie miał swoją premierę..dużo się dzieje..:)
 
Data dodania: 13:46, 06 sierpnia 2015 autor: FOLYA
 
komentarze
brak
dodaj komentarz

Możliwość komentowania dostępna tylko dla zalogowanych użytkowników. ZALOGUJ się lub ZAREJESTRUJ jeśli nie masz jeszcze konta w serwisie.

Rozdzielczość: 1024 | 1280