A A A

BESIDES kończy prace nad płytą – singiel już za dwa tygodnie, premiera płyty 20 września!

Newsy | AKTUALNOŚCI

BESIDES kończy prace nad płytą – singiel już za dwa tygodnie, premiera płyty 20 września!
20 września ukaże się debiutancki album zespołu Besides, jednej z najbardziej obiecujących post-rockowych formacji, zatytułowany „We Were So Wrong”. Na krążku będzie można usłyszeć 10 instrumentalnych, miejscami spokojnych, a miejscami ostrych, ciężkich post rockowych kompozycji. Pierwszy materiał Besides to wydana w 2012 roku EPka, po której zespół rozpoczął pracę nad pełną płytą.
„“We Were So Wrong” nagrano w studio Radioaktywni w Częstochowie, w większości na tak zwaną „setkę”. Materiał zrealizował Adam Celiński. Okładkę albumu zaprojektowała Danuta Kazimierczak, graficzka i malarka. Do albumu dołączona będzie książeczka zawierająca 10 obrazów artystki, które są autorską interpretacją utworów Besides.

“We Were So Wrong” – jak mówi sam zespół – to album, na którym kawałki układają się w jedną wielką podróż nostalgiczno – emocjonalną, pozwalają uwolnić wyobraźnie i odpłynąć „gdzieś poza codzienność”.
24 sierpnia ukaże się pierwszy singiel – utwór zatytułowany “Monochromatic”, który będzie można odsłuchać na http://www.soundcloud.com/besidesband, http://www.besides.art.pl oraz zakupić w zespołowym sklepie internetowym i na http://www.besides.8merch.com/

Besides przygotowuje również teledysk do utworu promującego wydawnictwo, który ma mieć premierę we wrześniu i trasę koncertową na jesień, podczas której odwiedzą kilkanaście miast w Polsce.
24 sierpnia zespół będzie można zobaczyć na żywo podczas B-Festival – Rock Reggae Alternative w Brzeszczach na scenie alternatywnej, której kuratorem jest Mietall Waluś.
Besides bierze udział w akcji crowdfundingowej, której celem jest zebranie środków na finalizację nagrań. Więcej informacji tutaj: http://polakpotrafi.pl/projekt/album-besides?ut...e=projects

Tak przedstawia się lista utworów, które trafią na płytę:


1. At night
2. Beyond
3. Monochromatic
4. Linnets flight
5. Undone
6. We were so wrong
7. Calm
8. May I take you home
9. Deprived of
10. Strand

Więcej informacji:
http://www.soundcloud.com/besidesband
http://www.facebook.com/BesidesBand
http://www.besides.art.pl
 
Data dodania: 12:12, 13 sierpnia 2013 autor: BESIDES
 
komentarze
brak
dodaj komentarz

Możliwość komentowania dostępna tylko dla zalogowanych użytkowników. ZALOGUJ się lub ZAREJESTRUJ jeśli nie masz jeszcze konta w serwisie.

Rozdzielczość: 1024 | 1280