A A A

Festiwal Wake Up and LIVE

Newsy | FESTIVALE / PRZEGLĄDY

Festiwal Wake Up and LIVE
Stowarzyszenie Strefa Działań Twórczych „iCoTam” oraz Sulęciński Ośrodek Kultury, jako organizatorzy tegorocznego festiwalu WAKE UP and LIVE zapraszają wszystkich na niezwykłą muzyczną ucztę, która odbędzie się 30.05-01.06 2014 roku na terenie Campingu Marina przy Jeziorze Ostrowskim koło Sulęcina.
WAKE UP and LIVE to jedna z najistotniejszych i najciekawszych propozycji muzycznych w województwie lubuskim dla fanów reggae, rocka, folku, etno, funka, jazzu czy bluesa. Festiwal daje szansę młodym i debiutującym zespołom na zdobycie doświadczenia scenicznego i medialnego oraz na zaprezentowanie się szerszej publiczności w towarzystwie uznanych artystów.
Przez siedem minionych lat zgłosiło się do nas prawie pół tysiąca zespołów z całej Polski oraz Litwy, Niemiec, Czech, Ukrainy i Białorusi. Na naszej scenie zagrało około 70 młodych kapel oraz gwiazdy: Kasa Chorych, 5 rano, Dubska, Maleo Reggae Rockers, Power Of Trinity, BiG FaT MaMa, Brandon Giles and The Tricky Two (USA), Lombard, Armia, Jafia Namuel, The Black Sheep (D), The Toobes.
W tym roku festiwal WAKE UP and LIVE poszerzył swój zasięg i zaprosił do współpracy zaprzyjaźnione ośrodki z Białorusi (festiwal X-Star w Brześciu, który odbył się 14-15.02.2014 – laureatem został zespół NIZKIZ) z Czech (dom kultury w Říčanach koło Pragi, czeska edycja festiwalu odbędzie się 04.04.2014 http://www.facebook.com/wakeup2014czech), oraz Niemiec (Friedland, niemiecka edycja odbędzie się 26.04.2014 http://www.facebook.com/wakeupfestival.de). Przedstawiciele z wymienionych krajów wybiorą w drodze konkursu zespoły, które wystąpią podczas drugiego dnia festiwalu wraz z laureatem polskiej części przeglądu oraz gwiazdami zespół zaproszonymi specjalnie na festiwal.
W pierwszym dniu VIII edycji festiwalu odbędzie się część konkursowa dla “młodych” zespołów z Polski, które do 30 marca br. prześlą na adres wypełnioną kartę zgłoszenia(dostępna na stronie http://www.wakeupfestiwal.pl), 3 utwory mp3 (własne), 2 zdjęcia oraz krótką informację o zespole. Organizatorzy wybiorą 6 zespołów konkursowych (oraz 3 zespoły rezerwowe), które rywalizować będą o tytuł laureata oraz atrakcyjne nagrody.
Na dużej scenie zagrają Tabu, 5Rano, Benefiit. Już wkrótce poznać będzie można pozostałych wykonawców.
WAKE UP and LIVE to nie tylko koncerty muzyczne, to również wiele imprez towarzyszących. W tym roku trzeci dzień festiwalu pod nazwą WAKE UP Kids zarezerwowany został w całości dla najmłodszych fanów muzyki oraz ich rodzin w związku z Dniem Dziecka. Wzorem lat poprzednich aktywna będzie również Strefa LIVE dla młodzieży i dorosłych, a w niej m.in. spotkania z organizacjami pozarządowymi, wystawy, pokazy filmów oraz mała scena otwarta dla wszystkich chętnych bez względu na wiek i zainteresowania.
Ogromnym atutem festiwalu jest jego położenie, WAKE UP and LIVE odbędzie się w przepięknym miejscu, jakim jest Camping „Marina” usytuowany nad jeziorem Ostrowskim, gdzie jest mnóstwo zielonej, przyjaznej przestrzeni mogącej pomieścić nawet kilkaset osób. Nowa lokalizacja znacznie poszerza zakres festiwalowych możliwości, zarówno organizacyjnych (technicznych, noclegowych), jak i turystycznych.
 
Data dodania: 09:34, 09 marca 2014 autor: Strefa Działań Twórczych iCoTam
 
komentarze
brak
dodaj komentarz

Możliwość komentowania dostępna tylko dla zalogowanych użytkowników. ZALOGUJ się lub ZAREJESTRUJ jeśli nie masz jeszcze konta w serwisie.

Rozdzielczość: 1024 | 1280