A A A

Ruszył nabór zespołów na Zderzak 2014 - ZAPRASZAMY!!!

Newsy | KONKURSY

Ruszył nabór zespołów na Zderzak 2014 - ZAPRASZAMY!!!
Ruszył nabór zespołów na Zderzak 2014 - ZAPRASZAMY!!!
Rejestrator jest już aktywny: http://www.festiwalzderzak.pl/rejestracja-online.html
Kapele można zgłaszać do końca lipca br.Festiwal odbędzie się 20 września (sobota) w MDK w Zgierzu (ul. Długa 42).
XIII Ogólnopolski Festiwal Muzyki Rockowej ZDERZAK'14
20 września 2014w ramach Zgierskiego Festiwalu Sztuk Wszelakich - Kameleon '2014
Młodzieżowy Dom Kultury w Zgierzu, we współpracy z Agencją Artystyczną Art.Studio - Przemysław Janicki oraz Stowarzyszeniem Kameleon, już po raz trzynasty organizuje Ogólnopolski Festiwal Muzyki Rockowej Zderzak czyli przegląd twórczości amatorskich zespołów wykonujących muzykę rockową.
Festiwal składa się z dwóch etapów.
Pierwszy etap to wstępne eliminacje przeprowadzane na podstawie zarejestrowanych na stronie http://www.festiwalzderzak.pl/aktualnosci.html przez zespoły materiałów demo.
Rejestracja zespołów trwa do 31 lipca br. Zgłoszenia zespołów ocenione są przez komisję, w skład której wchodzą przedstawiciele organizatorów festiwalu oraz członkowie jury festiwalu. Na podstawie ocen komisji organizatorzy kwalifikują do udziału w przesłuchaniach konkursowych 10 zespołów.
W ramach drugiego etapu festiwalu odbywają się przesłuchania konkursowe zakwalifikowanych zespołów oraz gala finałowa. Zespoły prezentują swoją twórczość przed profesjonalnym jury, w skład którego wchodzą muzycy oraz recenzenci muzyczni.
Jury wyłania Laureata Nagrody Grand Prix oraz przyznaje Wyróżnienia. Głównym kryterium oceny występów jest oryginalność propozycji i nowatorstwo. Po przesłuchaniach odbywają się omówienia czyli konfrontacja jury z zespołami. Członkowie jury wskazują zarówno pozytywne jak i negatywne aspekty występu danego zespołu.
Uhonorowaniem zmagań zespołów jest gala finałowa czyli uroczyste wręczenie dyplomów i nagród. Gośćmi specjalnymi Festiwalu co roku są: laureat ubiegłorocznej edycji festiwalu oraz zaproszona gwiazda rockowa. Dotychczas gośćmi "Zderzaka" były, między innymi, takie kapele jak: Pandemonium, Proletaryat, Acid Drinkers, Carrion, Frontside, Closterkeller, Hurt, Normalsi i Spaces Faces, Happysad i Elysium oraz Coma i Desdemona.
Festiwal odbędzie się na terenie Młodzieżowego Domu Kultury w Zgierzu przy ul. Długiej 42.
Skład Jury Festiwalu Zderzak 2014 podamy wkrótce! Znajdź nas na Facebook'u:https://www.facebook.com/FestiwalZderzak W załączniku regulamin Festiwalu.
 
Data dodania: 02:00, 31 maja 2014 autor: administrator
 
komentarze
brak
dodaj komentarz

Możliwość komentowania dostępna tylko dla zalogowanych użytkowników. ZALOGUJ się lub ZAREJESTRUJ jeśli nie masz jeszcze konta w serwisie.

Rozdzielczość: 1024 | 1280