band.pl

zespół

NuSoulCity

NuSoulCity

neosoul, funk, rnb, rock

www.nusoulcity.pl

724 094 773

Warszawa (mazowieckie)

Ostatnie logowanie: 05 września 2010

Data rejestracji: 04 września 2010

Licznik odwiedzin: 1405

opis

NuSoulCity to duet producencki, którego twórczośc zakorzeniona jest w muzyce soul i funk. Wokalistka Olga Matylda Woźniak, absolwentka Akademii Muzycznej w Katowicach oraz basista Mateusz Tomaszewski, spotkali się w Warszawie wiosna 2005 roku, po czym postanowili wspólnie dac wyraz swoim muzycznym fascynacjom. Z połączenia energii, pasji i pomysłów, powstał autorski materiał pełen świeżych, nowoczesnych dźwięków. Wkrótce, w towarzystwie znakomitych muzyków sesyjnych, zaczęli grac pierwsze koncerty, dzięki czemu zyskali grono stałych słuchaczy oraz swoje miejsce na scenach stołecznych klubów.
Po blisko 4 latach wspólnych doświadczeń w pracy studyjnej i scenicznej, powstał debiutancki materiał, w pełni wyprodukowany i skomponowany przez NuSoulCity - album "White Chocolate Pt. 1" swoją premierę miał w październiku 2008 roku. Płyta jest wyrazem sprzeciwu wobec postrzegania soulu w kategoriach wyłącznie czarnej muzyki. Stał się on pierwszym w Polsce longplayem wydanym bez wytwórni - sfinansowanym przez fanów. W maju 2009 r. duet NuSoulCity przedstawił niecodzienny teledysk (nominacja do Yach Festival w kategorii innowacja) z dynamiczną oprawą graficzną do singla "White Chocolate Pt. 2".


NuSoulCity pragnie przedstawić swoją najnowszą płytę 'A Part Of Home'. Już 17 sierpnia 2010 roku rozpoczęła się internetowa premiera "A Part Of Home".
Album wydany został kolejny raz we współpracy z megatotal.pl

Na stronie http://www.myspace.com/nusoulcity można przesłuchać cały album.
Dla tych, dla których liczy się też ten okrąglutki krążek w "kopertce", czyli dla tych, którzy będą chcieli kupić płytę już 17 sierpnia na http://www.megatotal.pl/megatunes/nusoulcity-a-...-home.html ruszył internetowy sklep z NuSoulCity "A Part Of Home" na półce !

Rock'n'Soul...
Kolejna odsłona polskiego soulu w wykonaniu NuSoulCity! Neosoulowe korzenie zostały tym razem doprawione pikanterią rocka. Drugi album NuSoulCity nosi tytuł „A part of home”, bo, jak mówi Olga Matylda Woźniak: „codzienność tworzy muzykę, a muzyka tworzona jest z codzienności. I tak dla przykładu, studio traktowane jest przez nas jak kuchnia – to w nim gotujemy, mieszamy teksty, kompozycje, aranżacje, muzykę...”. Krążek „ugotowany” jest zdecydowanie mocniej, odważniej i bardziej osobiście niż pierwsza płyta NuSoulCity („White Chocolate Pt.1).

Projekt NuSoulCity miał przyjemnosc:
-uczestniczyc w finałowych warsztatach konkursu Coke Live Fresh Noise 2007 pod okiem uznanych artystów (Plan B oraz O.S.T.R.)
-wystąpic na jednej scenie z zespołem The Black Eyed Peas jako finalista akcji "Zostań Gwiazda" organizowanej przez Pepsi
-zagrac na finałowym koncercie konkursu "Przestrzeń Muzyki" w Lodzi, zajmując 1 miejsce w glosowaniu internautów oraz 3 miejsce decyzja jury
-zagrac na Free Form Festival 2009 jako zwycięzca konkursu interia.pl

Aktualnie NuSoulCity jest w trakcie pracy nad trzecim albumem.NSC zaprasza na strony :

http://www.nusoulcity.pl
http://www.myspace.com/nusoulcity

link do teledysku

http://www.youtube.com/watch?v=y0KoMG31L8w


POZDRAWIAMY, NuSoulCity

zdjęcia
  • 6359fd9eb65af53f72950a40c171517c.jpg
  • 24372547d63b06571b57e3c04f07d2f4.jpg
  • 733c5901e078cdd6a16a4f8384172e31.jpg
komentarze
brak
dodaj komentarz

Możliwość komentowania dostępna tylko dla zalogowanych użytkowników. ZALOGUJ się lub ZAREJESTRUJ jeśli nie masz jeszcze konta w serwisie.

Rozdzielczość: 1024 | 1280