band.pl

zespół

ORCHID

ORCHID

rock, indie, alternative

www.orchidtheband.pl

604803870

Poznań (wielkopolskie)

Ostatnie logowanie: 25 kwietnia 2009

Data rejestracji: 10 września 2006

Licznik odwiedzin: 4407

opis

Bio:
Zespół Orchid istnieje od 2006 roku. Po kilku przeszeregowaniach obecnie koncertuje w składzie 6 osobowym, demokratycznie - 3 dziewczyny na 3 chłopaków.
Filozofia ich grania jest niezwykle prosta. Orchid gra piosenki. Gra irytujące, wwiercające się w ucho melodie, co gorsza - podane w lekkich, niebanalnych aranżach, zaśpiewane czystym, melodyjnym głosem o kojącej barwie. Orchid swoje piosenki czyni niezwykle wdzięcznymi, ulotnymi, acz trudnymi do zapomnienia.
Liderką grupy jest Natalia Fiedorczuk, która oprócz śpiewania obsługuje również wielkie, białe stage piano, a także drobne elementy programowalne. Natalia śpiewała wcześniej w poznańskiej college'owej grupie pl.otki (2003-2007) i występowała z jedynym w Polsce coverbandem The Pixies - Dixies. Obecnie udziela się także solowo jako Nathalie And The Loners oraz została zaproszona jako wokalistka do reaktywowanego po kilku dobrych latach legendarnego Happy Pills. Jako gość wokalny występuje również na najnowszej płycie genueńskiej grupy Port-Royal (znanej m.in. z Off Festiwalu 2007).

W kwietniu 2007 zespół nagrał i wydał plytke EP - "Takk!_soundsampler". Mozna sobie ja sciagnac przez strone jamendo.
W kwietniu 2009 zespół wydaje pierwszy album długogrający "Driving with a handbrake on".


Debiutancki LP:
Polska młodzież śpiewa angielskie piosenki - tę lansowaną przez sporą część rodzimych kapel tendencję podtrzymuje również poznańska grupa Orchid, której debiutancki album "Driving with a hand brake on" ukaże się nakładem oficyny Locco, która jest sublabelem Gusstaff Records.
Czym jednak twórczość poznaniaków różni się od tego, co proponuje nam większość rodzimych formacji indie? Bezpretensjonalność, przebojowość i twórcze podejście do struktury popowej piosenki - to najważniejsze cechy muzyki Orchid.
Utwory Orchid gatunkowo rozpinają się pomiędzy wszelkimi odmianami gitarowego popu, szczególny nacisk kładąc na avant spod znaku Stereolab oraz St.Etienne. Tym niemniej pasja muzyków do swobodnego dekonstruowania charakterystycznych dla tego schematu gatunków pozwala znaleźć w ich twórczości inspiracje przedstawicielami sceny eksperymentalnego indie, takimi jak Menomena, Broadcast czy Yo La Tengo. Warto dodać, że masteringiem krążka "Driving with a hand brake on" zajął się Michał Jacaszek, autor rewelacyjnie przyjętego przez krytyków i słuchaczy albumu "Treny".
Debiutancki album Orchid to dwanaście chwytliwych piosenek, z których każda ma szanse zostać radiowym przebojem. Nie stawia to jednak muzyków w jednym rzędzie z medialnymi gwiazdkami jednego sezonu. Ich muzyka to pop dla otwartych głów, z której pozornie prostej konstrukcji są w stanie wyłowić znacznie więcej niż tylko nośne zwrotki i harmonijnie dopasowane refreny które, notabene, w przypadku Orchid potrafią ciągnąć się za nami przez długie dni.


Notka prasowa:
Od dawna, właściwie trudno nawet ustalić od jak dawna, nie było grupy, która miała by tak wielki potencjał i łatwość w tworzeniu przebojowych i zarazem niebanalnych piosenek. Orchid przypomina starą, zapomnianą nieco prawdę, że muzyka pop może być nietuzinkowa a piosenki, które słyszymy w radio nie muszą być muzycznym fast foodem. Zespół dotychczas nagrał i opublikował w sieci epkę-demo takk!_soundsampler, która dość szybko zjednała grupie wielu sympatyków w Europie.
Muzyka Orchid czerpie ze źródeł najszlachetniejszych. Znajdujemy w niej lekko psychodeliczny klimat lat 60-tych, który świetnie uzupełniają brzmienia inspirowane nową falą i college rockiem lat 80-tych. Można w "orchidowych" piosenkach odnaleźć też ślady sympatii dla skandynawskiego popu. Jednak ważniejsze niż etykiety i szyldy jest to, że w końcowym efekcie otrzymujemy doskonałe piosenki, od których nie sposób się uwolnić.

Ważniejsze miejsca, na których można było ich zobaczyć i usłyszeć:
Europejskie Spotkania Młodzieży w Berlinie (czerwiec 2007 roku)
Vena Music Festival (wrzesień 2007 roku)
Program 3 Polskiego Radia (audycja Piotra Stelmacha) Offensywa - koncert w studiu A. Osieckiej (wrzesień 2007)
Pomost Przyjaźni Poznań - Brno (kwiecień 2008 roku)
Festiwal Malta - Poznań (czerwiec 2008 roku)
Jarocin Festiwal 2008 - duża scena (lipiec 2008 roku)
Pepsi Vena Music Festival (wrzesień 2008)

W ciągu dwóch lat zagrali około 60 koncertów oraz pojawiali się w mediach ogólnopolskich i zagranicznych. To prawdziwy towar eksportowy!


orchid w internecie:
- http://www.myspace.com/orchidtheband
- http://www.orchidtheband.pl/

MP3
zdjęcia
  • 63ee4399af6222034b88431c45461b2e.jpg
  • 2d58996fc913bd754d3ca7d4acaec3b3.jpg
  • 11769ac54fe1fa1f976e6b9a49d20cfe.jpg
  • b0b16694f21aea015a2da0dbb2c40877.jpg
  • 9232303854a05b21bd2ddf7b32f51982.jpg
komentarze
brak
dodaj komentarz

Możliwość komentowania dostępna tylko dla zalogowanych użytkowników. ZALOGUJ się lub ZAREJESTRUJ jeśli nie masz jeszcze konta w serwisie.

Rozdzielczość: 1024 | 1280