band.pl

zespół

Ossa

Ossa

rock, pop

www.myspace.com/ossaband

518292001

Dąbrowa Górnicza (śląskie)

Ostatnie logowanie: 08 lipca 2011

Data rejestracji: 27 czerwca 2011

Licznik odwiedzin: 3135

opis

Zespół Ossa pochodzi z Dąbrowy Górniczej i powstał z inicjatywy Marty Gierat-Ossak i Marka Ossak, dla których muzyka to pasja. Na początku był to domowy, akustyczny projekt, ale po pewnym czasie do zespołu dołączył Damian Machnik - perkusista a także współwłaściciel studia nagrań Green Farm Studio (miejsca prób i nagrań zespołu). Po paru miesiącach do zespołu dołączył „stary” znajomy z innych projektów muzycznych – Aleksander Juszczyk - basista. W takim składzie Ossa nagrała pierwsze pięcioutworowe demo. Realizatorem nagrań został Arkadiusz Kaczorek z Green Farm Studio, który pomaga zespołowi jako klawiszowiec.
Pod koniec 2009 roku zespół wydał demo tym samym rozpoczynając działalność koncertową. Muzykę, którą grają określają jako rock, dbając przy tym o ładne melodie i ciekawe teksty. Muzycy starają się aby ich muzyka była filarami dla pięknego i zmysłowego głosu Marty, żeby wszystkie dźwięki się uzupełniały tworząc jedną całość, która pozostaje w umysłach i sercach słuchaczy na dłuższy czas…
Zespół Ossa to doświadczeni muzycy, którzy wcześniej brali udział w wielu projektach tworzących muzykę od popu do ciężkiego rocka (zespoły takie jak: Nyshynga (http://www.myspace.com/nyshynga), Bhimal (http://www.myspace.com/bhimalhardcore),Pain Runs Deep (http://www.myspace.com/painrunsdeep), Deva (http://www.myspace.com/devaband), Coghweel(http://www.myspace.com/cogwheelband),Klasa, All For One, Animations(http://www.animations.com.pl), Near Death Experience.
Zespół na swoim koncie ma takie sukcesy jak: II miejsce na Festiwalu Góra Rocka 2010, I miejsce w konkursie młodzieżowych zespołów rockowych Gwiazdy 2010 w Piekarach Śląskich, półfinał KOZ ALL MUSIC FESTIWAL w Kędzierzynie Koźlu, Vagarowisko 2011 Dąbrowa Górnicza, zakwalifikowanie się do Koncertu Eliminacyjnego Przeglądu Muzycznego Wielkiej Wyspy we Wrocławiu 2011, I miejsce na Jura Rock Festiwal 2011, przed nami finał Miasta Rocka w Babimoście i półfinał Ligii Rocka 2011/2012. Wokalistka zespołu ma na swoim koncie prywatny sukces - w 2001 roku Marta dostała się do drugiego etapu eliminacji do Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu

MP3
zdjęcia
  • cc9926544cbf79f72e49c54f143b8502.png
komentarze
brak
dodaj komentarz

Możliwość komentowania dostępna tylko dla zalogowanych użytkowników. ZALOGUJ się lub ZAREJESTRUJ jeśli nie masz jeszcze konta w serwisie.

Rozdzielczość: 1024 | 1280