band.pl

zespół

RADOSŁAW STOLAR

RADOSŁAW STOLAR

rock

www.radoslawstolar.pl

510 607 727

Warszawa (mazowieckie)

Ostatnie logowanie: 26 stycznia 2008

Data rejestracji: 26 stycznia 2008

Licznik odwiedzin: 2619

opis

Zespół RADOSŁAW STOLAR, niespotykana osobowość na polskiej scenie muzycznej, powraca z nowymi muzykami, koncertami i zamiarem nagrania pierwszej, autorskiej płyty. Pierwotni, nie noszący maski, wywodzący się z rokowych korzeni postanowili pokazać jaką dziś, nie oni, ale rock, ma naprawdę twarz. Zespół przygotował materiał na koncerty, a w konsekwencji na najnowszą płytę którą obiecują wydać w 2008 roku. Longplay, to wyłamanie się z przyjętych wcześniej postanowień. „Prawdziwa muzyka to ta, która jest grana na koncertach”, z takim powołaniem zespół grywał przez wiele lat, unikając studia, jak ognia. Były małe wyjątki, jak chociażby pojawienie się na kilku rockowych składankach, takich jak na przykład „Rock bez narkotyków”. Dorosłe życie przyniosło jednak kilka istotnych zmian w zamiarach i szeregach grupy. Chłopcy założyli rodziny, przyszły nowe obowiązki i chcąc nie chcąc, zespół zaczął schodzić w ich życiu na drugi plan. DARIUSZ KRASNODĘBSKI, wokalista, lider i założyciel grupy, ratując muzyczny dorobek Radosława Stolara, by nie poszedł on całkiem w zapomnienie, postanowił udokumentować dokonania formacji z przełomu kilku lat. Z tego pomysłu zrodził się nowy, jeszcze większy niż dotychczas, RADOSŁAW STOLAR!!!

DAWNE CZASY:

Radosław Stolar powstał w Warszawie, w 63 Liceum ogólnokształcącym na Imielinie, w grudniu 1994 roku. Grupa pod nazwą Radosław Stolar zaczęła występować we wrześniu 1995 roku. Od samego początku istnienia kapela postawiła na wyraziste i dynamiczne rock n rollowe granie. Repertuar zespołu, to własne kompozycje muzyczne, których autorem jest przede wszystkim wokalista, lider i założyciel formacji, Darek Krasnodębski. W ciągu wielu lat istnienia, zespół Radosław Stolar zagrał na terenie całego kraju, nie liczoną po przekroczeniu setki, ilość koncertów, zarówno przed innymi wykonawcami ( …,Clostelkeler , Bracia, Perfekt, …), jak i również kapela może się pochwalić kilkoma samodzielnymi występami. Zespół grywał między innymi 9 razy podczas WOŚP, na Juwenaliach, Licealiach, Dniach Ursynowa, Dniach Bemowa, Praskonaliach, Rockotanie i wielu innych imprezach otwartych w całej Polsce. RS występował ponadto w wielu mniej, lub więcej znanych klubach na terenie kraju. Od 1998 roku formacja związała się z Imielińską Sceną Rockową, której stała się niekwestionowanym liderem. Zespół był prezentowany w telewizji (…Polsat, Wot, Atomic…) i radio (…RDC, Trójka, Antyradio…). Piosenki formacji Radosława Stolara znalazły się na kilku składankach - Imieliński Rock, Imieliński Rock 2 Po Polsku, Lato bez narkotyków. Pod koniec 2006 roku ustała koncertowa działalność zespołu. Zespół nigdy oficjalnie nie zakończył, ani nie zawiesił działalności. W 2007 roku formacja przypomniała się trzema nagraniami, wydanymi w ramach zespołu. Nagrania pojawiły się w lokalnych stacjach radiowych na terenie kraju i świadczyły o przygotowaniach grupy do powrotu na scenę.

OBECNY CZAS:

Od 2008 roku Radosław Stolar, z inicjatywy wokalisty, lidera i założyciela formacji, Darka Krasnodębskiego powraca do czynnego grania. Poza nieustannym koncertowaniem, grupa w planach na ten rok ma wydanie płyty długogrającej.

komentarze
brak
dodaj komentarz

Możliwość komentowania dostępna tylko dla zalogowanych użytkowników. ZALOGUJ się lub ZAREJESTRUJ jeśli nie masz jeszcze konta w serwisie.

Rozdzielczość: 1024 | 1280