band.pl

zespół

REDEMPTY

REDEMPTY

rock, alternatywa, hardcore

facebook.com/redemptypl

793093873

Opole (opolskie)

Ostatnie logowanie: 20 kwietnia 2013

Data rejestracji: 20 kwietnia 2013

Licznik odwiedzin: 1520

opis

Grupa REDEMPTY powstała w czerwcu 2011 za sprawą wokalisty i lidera zespołu Marka Grabowskiego, zaprosił on do współpracy gitarzystę Grześka Ceda Ceglarza z którym wcześniej współpracował przy projekcie MOYRAH. Po owocnej i burzliwej współpracy przy poprzednim projekcie, obaj stwierdzili, że czas na coś nowego, bardziej dojrzałego zarówno brzmieniowo jak i lirycznie. Krótko potem i na chwilę do zespołu dołączył basista Andrzej Purgał, który jednak miał inną wizję na siebie i postanowił przejść do innej formacji. Na basie zasiadł Arek Nowotny, preferujący mniej miękkie, a bardziej stanowcze brzmieniowo granie. Na perkusji zasiadł Michał Grzesik, którego można było wcześniej usłyszeć w takich kapelach jak Q-Branch, NonConformo, Head Voice. Muzykę REDEMPTY ciężko jest jednoznacznie określić i włożyć w sztywne ramy. Mocno gitarowe riffy nadają jej charakterystycznego, ciężkiego brzmienia klasycznych zespołów rockowych takich jak: Alice In Chains, Alter Bridge, czy Rage Against the Machine, jednakże melodyjne wokale, których nie powstydziło by się Lipali, Coma, czy HIM połączone z mocno metaforycznymi tekstami nadają im charakterystycznego, swoistego uzupełnienia, co całkowicie zmienia oblicze tworzonej do tej pory muzyki zespołu. Do tego dochodzi perkusja przesiąknięta Toolem, Kornem i Deftonesami oraz bas mocno inspirowanyi kapelami takimi jak Audioslave, Limp Bizkit czy rodzime Illusion. Wszystko to zmiksowane w całość, ze szczyptą pieprzu i przypraw orientalnych daje iście wybuchową mieszankę mocno energetycznego rocka, którą można usłyszeć w wykonaniu opolskiej grupy REDEMPTY.

PS: Przed posłuchaniem zapoznaj się z treścią tekstu, riffów i beat'ów dołączonych do zespołu, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy każda muzyka niewłaściwie stosowana zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu ;)

MP3
zdjęcia
  • 962a7ffdac76ce84e2aa72f6d8545d2c.jpg
  • a4f584a6b1480ed487eaa7df0c1485b6.jpg
komentarze
brak
dodaj komentarz

Możliwość komentowania dostępna tylko dla zalogowanych użytkowników. ZALOGUJ się lub ZAREJESTRUJ jeśli nie masz jeszcze konta w serwisie.

Rozdzielczość: 1024 | 1280