band.pl

zespół

REGRES

REGRES

hard core, punk

www.xregresx.prv.pl

+48 600583939

Częstochowa (śląskie)

Ostatnie logowanie: 11 lipca 2007

Data rejestracji: 20 września 2006

Licznik odwiedzin: 5195

opis

Powstaliśmy na początku 2000 roku i od początku gramy w tym samym składzie czyli Marcin na perkusji, Dawid gitarze, Ogór basówie i Paweł śpiewa. Każdy z nas grał gdzieś wcześniej w jakiś zespołach, no ale jako że te zespoły się rozpadły lub nie do końca byliśmy zadowoleni z kierunku w którym podążały, postanowiliśmy zrobić coś razem i iść drogą którą wszyscy kochamy.
Początki zespołu to jak zwykle problemy ze sprzętem, no a kiedy udaje się nam skompletować jako taki, ktoś wkrada się do miejsca gdzie mieliśmy próby i ponownie musimy zacząć od zera. Ale życie chyba na tym polega żeby omijać i przezwyciężać ciągle przeszkody. Nie poddajemy się, pożyczamy perkę i piecyk od miejscowej załogi, reggae’owego zespołu Cape may. Robimy kolejne kawałki, potem pierwsza demówka, którą rozdajemy w gronie naszych znajomych, no i czas na pierwsze koncerty (najczęściej w naszym mieście).
We wrześniu 2000 nagrywamy kolejne demo, które wysyłamy do Roberta Refuse z myślą, że być może nas wyda:))) O dziwo okazuje się, że Robertowi spodobał się REGRES i tak w marcu 2001 nagrywamy materiał w Szwarzędzu w studiu "czad", który przed wakacjami 2002 ukazuje się w REFUSE
Od początku do końca jesteśmy związani ze sceną DIY. Często jesteśmy kojarzeni też ze sceną straight edge i chociaż obecnie nie jesteśmy 100% kapelą straight edge, to czujemy się mocno związani z tym i dla niektórych z nas jest to bardzo ważne, ale oczywiście nie najważniejsze – bo tak jak śpiewamy w jednej z piosenek "najważniejsze jest to, jakim jesteś człowiekiem i czy to co robisz jest dla Ciebie dobre".
Mamy na koncie trzy wydawnictwa - tą o której już wspomnieliśmy, debiutancką kasetę zatytuowaną "regres", płytę cd "Punk rock pozytyw" i najnowsze mini cd "W naszych dłoniach" - wszystkie ukazały się nakładem Refuse Records (http://www.refuserecords.prv.pl).

Zagraliśmy ponad sto koncertów, nie tylko na terenie naszego kraju, ale także odbyliśmy dwie trasy zagraniczne obejmujące takie kraje jak: Czechy, Słowacja, Węgry, Austria, Serbia, Rumunia i mamy nadzieję na więcej, bo koncerty to jest to co uwielbiamy!

Jeśli chcesz się zapoznać z naszym zespołem bliżej, posłuchać naszych kawałków, serdecznie zapraszamy na strony: http://www.xregresx.prv.pl, http://www.myspace.com/regres, lub do napisania maila:

MP3
zdjęcia
  • 231f64bc6fee02929eeead2ed76457ae.jpg
komentarze
brak
dodaj komentarz

Możliwość komentowania dostępna tylko dla zalogowanych użytkowników. ZALOGUJ się lub ZAREJESTRUJ jeśli nie masz jeszcze konta w serwisie.

Rozdzielczość: 1024 | 1280