band.pl

zespół

SAMAYA

SAMAYA

rock, metal

facebook.com/samayaband1/

531-403-009 Marek

Lublin (lubelskie)

Ostatnie logowanie: 24 czerwca 2017

Data rejestracji: 12 czerwca 2017

Licznik odwiedzin: 1269

opis

Zespół powstał w czerwcu 2014 roku. Inicjatorami grupy byli dwaj koledzy ze szkolnej ławki którzy zebrali swoich przyjaciół z innych okolicznych projektów. Celem zespołu jest tworzenie muzyki pobudzającej wyobraźnie, skłaniającej do refleksji oraz tekstów utworów które odnoszą się do otaczających nas problemów. Po licznych zmianach w składzie na jesieni 2015 roku wyklarował się ostateczny, jednolity i aktualny skład zespołu: Daniel Gielza – wokal, gitara, Mateusz Bednarski – gitara, Marek Oniszko – gitara basowa, Zbigniew Danił – perkusja.
Inspiracje
Każdy z członków zespołu słucha i inspiruje się różnymi gatunkami muzycznymi. Dzięki temu w zespole „Samaya” zaistniała idea, grania ciężkiej odmiany muzyki z elementami melodyjnej gitary oraz emocjonalnymi partiami wokalu.
Zespół stara się wychodzić poza ramy brzmienia i stylistyki ówczesnej muzyki. „Samaya” jest trudna w skategoryzowaniu w jednym gatunku. Można określić, że zespół ten wykonuje szeroką paletę brzmień rockowo – metalowych.
Graliśmy wiele koncertów i mamy bardzo duży bagaż doświadczeń. Po występach na żywo, często spotykaliśmy się z opinią od organizatorów, realizatorów dźwięku oraz publiczności że: nasza muzyka jest pozytywnie przyjmowana, energiczna, przyjazna dla ucha, ciekawa oraz enigmatyczna. Bardzo cieszą nas takie opinie, gdyż nas zespół właśnie w takim kierunku chciał podążać.
SAMAYA – w dosłownym tłumaczeniu oznacza obietnicę, choć może mieć inne znaczenie jak zaangażowanie lub obietnice. W tradycji buddyjskiej i w powszechnym tłumaczeniu zwrot Samaya oznacza „Iść razem”.

filmy
zdjęcia
  • 1c308e00628486ca0fdc7917fdf3602e.jpg
komentarze
brak
dodaj komentarz

Możliwość komentowania dostępna tylko dla zalogowanych użytkowników. ZALOGUJ się lub ZAREJESTRUJ jeśli nie masz jeszcze konta w serwisie.

Rozdzielczość: 1024 | 1280