band.pl

zespół

Siloe

Siloe

rock, reggae

siloe.com.pl/

603 750 999

Kluczbork (opolskie)

Ostatnie logowanie: 06 kwietnia 2010

Data rejestracji: 06 kwietnia 2010

Licznik odwiedzin: 2430

opis

Nasza historia:

Zespól jest formacją muzyczną, która powstała w drugiej połowie 1997 roku. Grupa ludzi tj. Jacek Nakonieczny, Kamil Skwara, Krzysztof Błaś i Jarosław Paluch, reprezentujących różne orientacje muzyczne postanowiła stworzyć zespół o nowatorskim brzmieniu. Kierowani wspólna ideą i wartościami ponadczasowymi, podejmują wspólna drogę, wzajemny trud docierania ze swoim przesłaniem do środowisk często nieosiągalnych.
W zespole jednak jak w życiu, a w życiu bywa jak w górach, pojawiały się momenty łatwe i trudne. Przemiany, zmiany, odejścia i dojścia doprowadziły do momentu, który pozwolił nam wszystkim dojrzeć do celu jaki sobie kiedyś obraliśmy, do muzyki, a przede wszystkim do siebie nawzajem. Po blisko trzyletniej przerwie, zespół postanowił się reaktywować w sierpniu 2004 roku i zacząć duchową walkę na nowo.

Dzisiejsze Siloe to:

Jarek "armista" Paluch - teksty i śpiew

Marcin "bulas" Dutkiewicz - gitara prowadząca

Sławek "czempion" Czempiel - gitara solowa

Tomek "tomas" Bartoszewski - instr. klawiszowe

Mateusz "wołek" Wołkowicz - bas
Irek "świrek" Popenda - perkusja

Każdy z muzyków przez brzmienie, czy teksty pragnie dzielić się swoim indywidualnym doświadczeniem życiowym. Razem mówimy "nie!" wobec przemocy i wszelkim przejawom agresji i manipulacji. Stop wobec wszelkich przejawów zła. Chcemy dać światu MIŁOŚĆ, której tak bardzo mu brak.
Muzyka nie jest ograniczona, trudno ją zamknąć w sztywnych ramach czy kategoriach. Duża rozpiętość prezentowanych utworów pozwala usłyszeć muzykę od mistycznego reggae przez porywające swoja dynamiką ska do utworów o brzmieniu ciężkiego rocka. Najprościej mówiąc każdy może znaleźć coś dla siebie.

Nasze referencje:

- III miejsce na Ogólnopolskim Festiwalu Muzyki Chrześcijańskiej "Święta Góra" w Gostyniu w 2001 roku oraz nagroda dla najlepszego instrumentalisty festiwalu dla basisty zespołu,
- Laureat Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Chrześcijańskiej "Zostań z nami Panie" w Warszawie w 2005 roku,
- II nagroda na Ogólnopolskim Festiwalu "Duchowa Rewolucja" w Częstochowie w 2005 roku
- I miejsce i nagroda publiczności na Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki Religijnej "Kanaan" w Czerwionce-Leszczynach w 2005 roku oraz wyróżnienie najlepszego instrumentalisty festiwalu dla basisty zespołu.
- Finalista Najdłuższego Festiwalu " u Bazyla" w Poznaniu w 2005 roku
- Koncert na scenie SLOT Art. Festiwalu w 2005
- I miejsce na Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki Religijnej "Hosanna" w Siedlcach w 2005 roku
- 16.07.2006. zespół wystąpił TVP 1 w programie "Między Ziemią a Niebem"

komentarze
brak
dodaj komentarz

Możliwość komentowania dostępna tylko dla zalogowanych użytkowników. ZALOGUJ się lub ZAREJESTRUJ jeśli nie masz jeszcze konta w serwisie.

Rozdzielczość: 1024 | 1280