band.pl

zespół

Snakes of God

Snakes of God

progressive metal, experiment

myspace.com/snakesofgod

509314696

Białystok (podlaskie)

Ostatnie logowanie: 26 listopada 2010

Data rejestracji: 19 marca 2010

Licznik odwiedzin: 2371

opis

Zespół Snakes of God został założony w listopadzie 2009 z incjatywy Wojciecha Gomolińskiego (bas), do którego dołączył Artur Samociuk (gitara solowa), Piotr Ostapczuk (gitara rytmiczna), Eryk Pośpiech (perkusja) i Łukasz Tabor (wokal). Duża ilość gotowego materiału pozwoliła na szybki start i regularne koncertowanie. Z nadejściem czerwca 2010 Artur postanowił wyjechać za granicę, a jego miejsce zajął Patryk Pośpiech. W listopadzie 2010 zespół zakończył pracę nad pierwszą EP'ką, a obecnie ogrywa nowy materiał i szykuje się do koncertowania.

Podstawowym założeniem zespołu było grać mocną i melodyjną muzykę z pogranicza metalu i hardcore. Brzmienie Snakes of God poszło jednak w stronę progresywnego, nowoczesnego grania. Częste zmiany metrum, niestandardowe riffy, rozbudowane kompozycje (z zachowaniem spójności) i połamane rytmicznie partie są tym, czego można się spodziewać od kawałków kapeli. Całość jest dopełniona głębokim wokalem który waha się od czystego śpiewu i recytacji, po agresywny growl i rozdzierające uszy krzyki.

Strona liryczna utworów(w większości anglojęzycznych) nawiązuje w pewnej mierze do ruchu alterglobalistycznego, problemów społecznych, politycznych i uczuciowych współczesnego człowieka.

Zespół jest gotowy do współpracy w ciekawych projektach i koncertach. Zainteresowanych prosimy o kontakt na 509314696 / . Pozdrawiamy!

Do zobaczenia na scenie!!

komentarze
brak
dodaj komentarz

Możliwość komentowania dostępna tylko dla zalogowanych użytkowników. ZALOGUJ się lub ZAREJESTRUJ jeśli nie masz jeszcze konta w serwisie.

Rozdzielczość: 1024 | 1280