band.pl

zespół

Strzyga!

Strzyga!

akustyczna, dark electro, prog rock, art rock

strzygaband.pl

Piekary Śląskie (śląskie)

Ostatnie logowanie: 23 grudnia 2018

Data rejestracji: 23 grudnia 2018

Licznik odwiedzin: 587

opis

Strzyga! to pochodzący ze Śląska zespół, który z ironicznym uśmiechem zapuszcza się w posępne rejony kultury oraz sfery wierzeniowej. Interesują ich miejsca zamieszkałe przez złowróżbne i groteskowe wytwory ludzkiej wyobraźni. Motywem wiodącym twórczości Strzygi! jest strach w kulturze, a także praca wyobraźni i proces wytwarzania wyobrażeń. Zespół nawiązuje do wątków zaczerpniętych z kultury i/lub historii Polski, Śląska i Europy wieków minionych oraz do tekstów kultury popularnej.
W sferze muzycznej Strzyga! jest projektem, który łączy elementy muzyki akustycznej, dark electro, progrocka i artrocka. Inspiracje czerpie także z muzyki heavymetalowej. Przy tym wszystkim – nie boi się też nawiązywać do stylistyki disco lub pop.
Koncerty Strzygi! to przemyślane i dopracowane produkcje, w które wplecione są elementy performatywne rodem z teatru. Zespół występuje w finezyjnych kostiumach, czerpiących z estetyki steampunku, i teatralnej charakteryzacji.
W skład grupy wchodzą: Paulina Nowak (wokal, syntezatory, pianino), Radosław Matysek (gitara akustyczna, elektronika), Marcel Różanka (perkusja) i Ajgor (służący).

zdjęcia
  • 0066780e0bf44914e84034433df27deb.jpg
komentarze
brak
dodaj komentarz

Możliwość komentowania dostępna tylko dla zalogowanych użytkowników. ZALOGUJ się lub ZAREJESTRUJ jeśli nie masz jeszcze konta w serwisie.

Rozdzielczość: 1024 | 1280