band.pl

zespół

Tipsy Train

Tipsy Train

hard-rock

www.tipsytrain.pl

Lublin (lubelskie)

Ostatnie logowanie: 07 maja 2010

Data rejestracji: 15 stycznia 2007

Licznik odwiedzin: 3901

opis

Zespół istnieje od 1991 r. Od początku działalności jego brzmienie było zorientowane na klasykę hard-rocka lat 80-tych i 90-tych (muzyczne inspiracje to przede wszystkim zespoły Deep Purple, Black Sabbath, Rainbow, Whitesnake) z domieszką nowoczesnego brzmienia. Opiera się ono o mocne, często dublowane riffy gitarowe wsparte potężnym brzmieniem sekcji rytmicznej i okraszone mocnym rockowym głosem wokalisty zespołu. Grupa pozostaje wierna swojej stylistyce serwując na koncertach swoim fanom to, czego oczekują – ostrego brzmienia i dynamicznego zachowania na scenie.

W zespole TIPSY TRAIN swą muzyczną karierę rozpoczynali m.in. Maria Dobrzańska (obecnie BAJM) oraz Wojciech Cugowski i Piotr Cugowski (obecnie Bracia).

TIPSY TRAIN ma swoim koncie wiele prestiżowych występów z gwiazdami światowej (Reamonn) oraz polskiej sceny muzycznej (Budka Suflera, Bajm, Lady Pank, Golden Life, Paweł Kukiz i Piersi, Dżem, Voo Voo), jak również zaproszenia w charakterze gościa specjalnego na wielkie wydarzenia muzyczne (m.in. Międzynarodowe Targi Muzyczne „MOKOTÓW” w Warszawie) oraz recitale w stacjach telewizyjnych (Polsat, TVP Lublin). Zespół uczestniczył także w większości edycji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, organizowanych zarówno w Lublinie jak i w innych miastach.

W kwietniu 2009 r. zespół TIPSY TRAIN zorganizował wielki koncert w hołdzie twórczości zespołu BLACK SABBATH. Zespół przygotował 22 starannie wyselekcjonowane kompozycje, które wykonał z gwiazdami polskiej sceny rockowej: Grzegorzem KUPCZYKIEM, Maciejem JANUSZKO, Wojtkiem CUGOWSKIM, Krzysztofem ZALEWSKIM. Koncert został znakomicie przyjęty i spotkał się z entuzjastycznymi recenzjami. Utwory z tego koncertu można obejrzeć w serwisie YouTube.

Utwory grupy gościły wielokrotnie na listach przebojów rozgłośni radiowych osiągając wysokie lokaty. Singiel zespołu „ZA, ZU, ZI”, oparty o motyw przewodni serialu pt. „Kariera Nikodema Dyzmy”, do którego teledysk nakręciła Telewizja Polska Oddział w Lublinie, był zwiastunem telewizyjnym X edycji WOŚP ‘2002.

Na swoim koncie, poza wspomnianym singlem zespół ma jedną płytę długogrającą zatytułowaną „Harpia”, nagraną na przełomie 2005/2006 r. oraz trzy epki: „Droga Donikąd” z 1997 r., „Bez Twarzy” z 1999 r. i „Na Krawędzi” z 2009 r. oraz singiel „Shut Up” z 2010 r. Aktualnie zespół jest w trakcie nagrywania materiału na kolejny długogrający album, który ukaże się w drugiej połowie 2010 r. Wśród zaproszonych gości na płycie zaśpiewa m.in. lider legendarnego zespołu „KLAN” Marek Ałaszewski. Częścią płyty będzie wspomniany wyżej singiel „Shut Up” nagrany z jego udziałem.

TIPSY TRAIN ma w swoim repertuarze covery takich zespołów jak DEEP PURPLE, BLACK SABBATH, WHITESNAKE, DIO czy PERFECT, ale występy opiera raczej na kompozycjach własnych, utrzymanych w hard-rockowym klimacie. Zespół jest przygotowany zarówno na krótkie recitale jak i na dłuższe koncerty.

Aktualnie TIPSY TRAIN występuje w następującym składzie:
- Grzegorz Kotyłło – gitara, śpiew
- Andrzej Bronisz – gitara
- Piotr Bańka – gitara basowa
- Michał „Twister” Abramowicz – perkusja

Bliższe informacje o zespole i jego członkach oraz próbki twórczości można znaleźć na stronach internetowych http://www.tipsytrain.pl, http://www.myspace.com/tipsytrain oraz http://www.facebook.com/pages/TIPSY-TRAIN/115525768480365.

zdjęcia
  • 2d35084d8395d32bb6f5ff8892fbea75.jpg
komentarze
brak
dodaj komentarz

Możliwość komentowania dostępna tylko dla zalogowanych użytkowników. ZALOGUJ się lub ZAREJESTRUJ jeśli nie masz jeszcze konta w serwisie.

Rozdzielczość: 1024 | 1280