band.pl

zespół

Twisters Band

Twisters Band

blues'n roll

myspace.com/thetwistersband10

501-721-077

Wrocław (dolnośląskie)

Ostatnie logowanie: 10 marca 2009

Data rejestracji: 10 marca 2009

Licznik odwiedzin: 3370

opis

TWISTERS BAND to blues rockowy zespół, który swe inspiracje czerpie z muzyki lat 60 i 70 oraz dobrych książek i zadymionych knajp.
Popularność przyniósł zespołowi utwór „Wspomnienia są jak igła”, który zaistniał dzięki audycjom „Okolice Bluesa” Andrzeja Jerzyka i „Luz Blues” Ryszarda Glogera a następnie znalazł się na listach przebojów wielu stacji radiowych, czym wzbudził zainteresowanie także w kręgach poza bluesowych..
TWISTERS BAND są laureatami festiwalu „Blues nad Bobrem” a od początku istnienia, czyli lutego 1999r. Zagrali kilkaset koncertów na terenie całego kraju a także w Niemczech i Czechach. Zespół wystąpił na wielu prestiżowych festiwalach m.in. Olsztyńskich Nocach Bluesowych, Tyskim Festiwalu im. Ryśka Riedla czy Bluesie na Kujawach.
W maju 2007 roku ukazała się płyta „Muzyczna Bitwa na Cały Rock” wydana przez Polskie Radio Wrocław, na której znalazł się utwór Twistersów „W blasku nocy”,który oceniono jako „jeden z bardziej klimatycznych utworów na płycie”.Od września 2008r. Zespół występuje w nowym składzie. Do zespołu dołączył zany i ceniony w kraju gitarzysta Waldek ”ACE” Mleczko(Poerox, Vincent, Obstawa Prezydenta,A.Cierniewski,Łzy), oraz perkusista Wojtek Malko(Przyjaciele Stefana,Projekt Volodia,Sueno Andaluz).

Koncerty TWISTERS BAND to obcowanie z ich bogatą w treści muzyką autorską oraz świetna zabawa przy znanych i lubianych standardach blues-rocka zagranych z energią, która naprawdę potrafi „zakręcić”.

Skład zespołu:
Tomasz Sawczak-śpiew i gitara,
Wojciech Malko-perkusja, Waldemar „ACE” Mleczko-gitara, Sławomir Marcinkowski-bas

MP3
zdjęcia
  • a0cc82451057d6b1f17d631cbcfb45d0.jpg
komentarze
brak
dodaj komentarz

Możliwość komentowania dostępna tylko dla zalogowanych użytkowników. ZALOGUJ się lub ZAREJESTRUJ jeśli nie masz jeszcze konta w serwisie.

Rozdzielczość: 1024 | 1280