band.pl

zespół

Vat Six Nine

Vat Six Nine

metal, hardcore, thrash

www.myspace.com/vat69pl

Płock (mazowieckie)

Ostatnie logowanie: 01 czerwca 2011

Data rejestracji: 19 września 2008

Licznik odwiedzin: 3137

opis

Pomysł na nową kapelę narodził się w październiku 2007 w głowie Mateusza "Sznappsa" Koziorowskiego (gitara). Wcześniej związany z metalową grupą NothinG po jej naturalnej śmierci myślał i oczyszczał umysł z głupiutkiej przeszłości i począł tworzyć nowe kompozycje. Z pomocą Jakuba "Nauma" Milszewskiego (wokal) zwerbował do tegoż pomysłu Artura "Artiego" Woźniaka, bębniarza Sumatry (ex NothinG). Przez pierwszy rok istnienia grupy, tj od lipca 2008 do listopada 2009 skład Vat Six Nine ulegał zmianom. W lipcu dołączyli Jakub "Kossa" Kossakowski (gitara), który nie długo potem przejął funkcję głównego wokalisty, oraz Jakub Wojtkiewicz (bas). W kwietniu 2009 funkcję basisty przejął Jakub "Cube" Janiszewski, zaś w listopadzie tego samego roku kapela pożegnała Kossę. Na jego miejsce wskoczył Łukasz "Szermet" Szermeta, a kwestie wokalne przejął Shnapps.
Zespół zaczął działać oficjalnie w lipcu 2008 roku, gdy to przy serdecznej pomocy Miłosza Gołębiewskiego, zespół wszedł do sali prób umieszczonej w jego garażu. Te spartańskie warunki pomogły w komponowaniu twardego i ciężkiego materiału, który powoli zaczynał tworzyć zarys utworów. Po opuszczeniu garażu zespół zakorzenił się w Młodzieżowym Domu Kultury w Płocku, gdzie stworzył swój pierwszy materiał muzyczny dający możliwość dania koncertu. Zanim doszło jednak do pierwszej sztuki, Vat Six Nine nagrało swoją pierwszą płytę EP w Home Studio Piotra Szatkowskiego. Epka, pt "Point of Decay", zawierała utwory "Sands of Time", "Lie", "I don't need that shit" oraz "Messiah". W lutym 2009 roku grupa zagrała swój pierwszy koncert w klubie Rock 69, dzięki uprzejmości pana Michała Kublika. Następnie chłopaki dali kolejne sztuki, m.in. w Poznaniu w klubie „U Bazyla”. Swoistym sukcesem także było nagranie drugiej EP „Agoraphobic Sessions”, której masteringiem zajął się Andrzej Karp, w drugiej połowie Piotr Szatkowski.Sznapps - Gitara, Voc.
Szermet - Gitara
Cube - Bass
Artie - Bębny

zdjęcia
  • 5fdf707ab093554875755534ee4a97a2.jpg
  • 9a2597946de3a977e458707031fbde54.jpg
członkowie zespołu
komentarze
brak
dodaj komentarz

Możliwość komentowania dostępna tylko dla zalogowanych użytkowników. ZALOGUJ się lub ZAREJESTRUJ jeśli nie masz jeszcze konta w serwisie.

Rozdzielczość: 1024 | 1280