band.pl

zespół

voodoo

voodoo

metal

voodoo.net.pl

509878997

krakow (małopolskie)

Ostatnie logowanie: 20 listopada 2014

Data rejestracji: 03 listopada 2012

Licznik odwiedzin: 1512

opis

VooDoo to polska grupa muzyczna wykonująca heavy metal. Powstała oficjalnie w lutym 1984 roku w Krakowie z inicjatywy Andrzeja Knapp i muzyków Adama Śliwy z grupy Misterium Dnia Ostatniego i Ryszarda Krupy z grupy Keys . Grupa w 1986 roku wystąpiła na pierwszej edycji festiwalu Metalmania w Katowicach. Wyróżnienie jakie wtedy otrzymali muzycy pozwoliło na realizacje debiutanckiego albumu pt. Heavy Metal VooDoo nagranego w Studio Polskiego Radia w Poznaniu 1986 roku. Płyta wydana przez Pronit w 1987 roku.

Udział w festiwalach Metalmania, Jarocin, Metal Meeting Rybnik, Metal Meeting Kraków, Międzynarodowy Festiwal Top Music. Finał przebojów TVP Dwójki (Wrocław-Hala Ludowa). Realizacja wideoclipów "Dzikie lustra" (TVP Katowice) i "Maszyn wrzask" (TVP Kraków). Wspólne koncerty z zespołami Dżem, Super-Box, 6.6.6 XHE, Jaguar, Test Fobi, Ferrum, Vader, Dragon, Stos, Killer, Alaska. Trasa koncertowa po Czechosłowacji z zespołem Turbo. Utwory VooDoo z powodzeniem konkurowały z zachodnimi grupami na liście Top Metal 20.

komentarze
brak
dodaj komentarz

Możliwość komentowania dostępna tylko dla zalogowanych użytkowników. ZALOGUJ się lub ZAREJESTRUJ jeśli nie masz jeszcze konta w serwisie.

Rozdzielczość: 1024 | 1280