band.pl

zespół

WARFLAME

WARFLAME

thrash metal

https://www.facebook.com/WARFLAMEpl?fref=ts

517404423

Brodnica (kujawsko-pomorskie)

Ostatnie logowanie: 15 czerwca 2014

Data rejestracji: 15 czerwca 2014

Licznik odwiedzin: 1443

opis

Zespół powstał pod koniec sierpnia 2011 roku, z inicjatywy gitarzysty Bartka Bejgiera i basisty oraz wokalisty Jakuba "Sonego" Sonakowskiego , po czym perkusistą zespołu został Jakub "Krushak" Kruszyński. W tamtym okresie zespół przybrał nazwę Warflame i oklepał pierwszy materiał w sali prób w Brodnickim Domu Kultury.
16.03.2012 r. zespół zajął II miejsce na przeglądzie muzycznym "Open MusicBrodnica 2012" otrzymując pierwszą nagrodę i pierwsze tak poważne wyróżnienie w historii zespołu.
W maju 2012 roku zespół nagrał swoje pierwsze, 3-utworowe demo.
9 czerwca kapela powiększyła się o jedną osobę, do Warflame na stanowisko drugiej gitary dołącza Michał Warachowski.
W sierpniu 2012 r w wyniku wewnętrznych sporów i braku porozumienia zespół opuścił jeden z gitarzystów (Bejgier) i tym samym rozpoczęły się prace nad nowym materiałem .
2012 rok to rok wielu koncertów zespołu Warflame razem z m.in takimi kapelami jak Themphest, Messa, VerVraX, Positive For Progress, Spirits Way, Overload, Łeb Prosiaka, Materia, Notrhern Plague i wiele innych...
W połowie października zespół nagrał w składzie 3- osobowym debiutancki album z 100% nowym materiałem nie chcąc bawić się nigdy w roszczenia ze strony poprzedniego gitarzysty o prawa autorskie. Płytę zespół nazwał
"Inception of Dying Mind". Dalsze losy zespołu to koncerty i zmieniający się styl. Już na początku 2012 roku z thrash metalu zespół zwrócił się bardziej w stronę deathu, natomiast na początku 2013 nie było już śladów thrashowego grania. Zespół zagrał także minitrasę koncertową z zespołem Sceptic nawiązując dobry kontakt i przyjacielskie stosunki. Skład uległ zmianie na początku sierpnia, mianowicie szeregi opuścił Michał Warachowski, a na stanowisko gitary przeszedł Jakub "Sony" Sonakowski. Wówczas to Sony zajął się tworzeniem nowego materiału i powrotem do korzeni stylistycznych zespołu, tj. szeroko pojętego thrash metalu.
Listopad 2013 r. był bardzo dobrym miesiącem dla zespołu. Na stanowisko drugiej gitary został przyjęty Bartosz Kopowski, basem zajął się Igor "Krab" Karwowski, a wokalistą został Fryderyk "Friedrich" Markiewicz. Kopowski jednak szybko opuścił szeregizespołu. Na stanowisko drugiej gitary przyjęty został Dominik Kowalski, znany z występów w brodnickim zespole thrash metalowym ESCAPE (ex perkusista). W chwili obecnej każda próba przynosi ze sobą efekty nowych utworów i pomysłów na zmiany w poprzednich. Od czerwca 2014 r. na stanowisko basisty sesyjnego został przyjęty Karol Czyżykowski, który zastępuje Igora, gdy ten przebywa w Anglii od czasu do czasu.Squad:

Fryderyk "Friedrich" Markiewicz - vocals

Jakub "Sony" Sonakowski - lead/rhythm guitar

Dominik "Minik" Kowalski - lead/rhythm guitar

Igor "Krab" Karwowski - bass guitar

Karol Czyżykowski - bass guitar (sesyjnie 2014)

Jakub "Krushak" Kruszyński - drums

filmy
zdjęcia
  • 005d3de0d30a0634ae0f17e74e2481a0.jpg
  • 2d55d429a48feef450d52b22d279f6b8.jpg
komentarze
brak
dodaj komentarz

Możliwość komentowania dostępna tylko dla zalogowanych użytkowników. ZALOGUJ się lub ZAREJESTRUJ jeśli nie masz jeszcze konta w serwisie.

Rozdzielczość: 1024 | 1280