band.pl

zespół

Węże z poligonu

Węże z poligonu

szanty, piosenka żeglarska i turystyczna

www.wezezpoligonu.pl

576081413

Piła (wielkopolskie)

Ostatnie logowanie: 12 grudnia 2017

Data rejestracji: 06 października 2014

Licznik odwiedzin: 1775

opis

Cała historia zespołu opiera się na działalności w harcerstwie. Wszyscy jej obecni i dawni członkowie działali prężnie w pilskim ZHP.

Pierwsze próby działalności muzycznej objawiły się w 1996 roku. Podczas Przeglądu Piosenki Harcerskiej i Turystycznej w Pile duet: Tomasz Bajor i Leszek Ćwikła, piosenką Wołosatek „Wędruj z nami” zdobyli I miejsce w kategorii „piosenka harcerska”. W tym czasie wśród braci harcerskiej rozwinęła się tradycja organizowania tzw. „Szantowisk” czyli spotkań z piosenką żeglarską, turystyczną i poezją śpiewaną. Spotkania te przybierały postać biesiady, gdzie wszyscy grali i śpiewali ulubione kawałki. Kolejne zmagania naszej ekipy w muzycznych przeglądach to rok 2006 i Konkurs Piosenki Harcerskiej i Żołnierskiej w Pile. Tam urodziła się nazwa naszego zespołu „Węże z Poligonu”. Leszek Ćwikła, Sławomir Banaszkiewicz, Przemysław Tomczak, Damian Wiczyński i pozostali członkowie drużyny wykonali utwór: „Gdy przełamał wróg granicę” zdobywając wyróżnienie w kategorii „piosenka żołnierska”.

W 2008 roku odszedł przedwcześnie nasz przyjaciel i nieformalny ojciec założyciel, Tomek Bajor „Szeryf” Był to młody chłopak o silnej osobowości i ogromnym zapasie pomysłów. To on zawsze motywował nas do działania. Jego zamiłowanie do muzyki żeglarskiej widać było kiedy brał do ręki gitarę... W tym czasie zespół zmienił chwilowo nazwę na „Krewni i Znajomi Szeryfa”. W 2011 roku w pubie „Stawisko” w Pile odbył się pierwszy mini-koncert zespołu pod hasłem „Dzień Św. Patryka”. Rozpoczęło to cykl koncertów w pilskich pubach oraz marcowych spotkań z tradycyjną muzyką irlandzką, które trwają do dziś. Nazwa "Węże z Poligonu" zaczęła się kojarzyć w Pile z piosenką żeglarską. W 2012 roku z pierwotnego składu zespołu pozostali tylko Leszek Ćwikła i Sławek Banaszkiewicz. Pod koniec roku dołączył do nich Bartek Kula. W 2013 roku skład zespołu zasilili Maciej Nowak i Andrzej Rawicki. W 2014 dołączyła do nas Krysia Tyczkowska.
Obecnie zespół nie nagrał jeszcze płyty ze swoimi utworami, które skrzętnie zbieramy i gromadzimy. Może wkrótce i coś w tej sprawie da się zrobić ... ;)
Skład zespołu:
Leszek (Lechu) - wokal, gitara akustyczna, harmonijka ustna, kazoo; nauczyciel informatyki i edukacji dla bezpieczeństwa, doradca zawodowy, instruktor harcerski, jeden z założycieli zespołu;

Sławek (Bober)- wokal, akordeon, gitara akustyczna; żołnierz zawodowy, instruktor harcerski jeden z założycieli zespołu, autor tekstów naszych piosenek;

Maciej (Rumcajs) - wokal, gitara akustyczna, banjo; logistyk, instruktor harcerski, miłośnik żeglarstwa; ma na swoim koncie grę w Grupie Jeden Dzień, z którą nagrał płytę z piosenką turystyczną i poezją śpiewaną.

Andrzej (Dziadek)- wokal, mandolina, gitara klasyczna; informatyk, instruktor harcerski, najbardziej doświadczony muzyk w zespole, ma na swoim koncie wiele projektów poetycko-muzycznych, zarówno solowych jak i w różnych kompilacjach.

Bartek - gitara basowa, instrumenty perkusyjne, przeszkadzajki; nauczyciel historii i informatyki, instruktor harcerski i żeglarski, autor tekstów naszych piosenek,

Krysia - wokal, skrzypce; uczennica Państwowej Szkoły Muzycznej II stopnia w Pile, harcerka, uczenica Gimnazjum im. Jagiełły w Ujściu.

zdjęcia
  • ba94b2a2fd49037fb85a9b95147574b4.jpg
komentarze
brak
dodaj komentarz

Możliwość komentowania dostępna tylko dla zalogowanych użytkowników. ZALOGUJ się lub ZAREJESTRUJ jeśli nie masz jeszcze konta w serwisie.

Rozdzielczość: 1024 | 1280