band.pl

zespół

WHISPER

WHISPER

heavy metal, heavy rock

www.facebook.com/WHISPERPoland

606423425

Jastrzębie Zdrój (śląskie)

Ostatnie logowanie: 09 maja 2019

Data rejestracji: 09 maja 2007

Licznik odwiedzin: 3856

opis

WHISPER - Jastrzębski zespół tworzący urozmaicone utwory oscylujące od hard rocka przez heavy, czasami aż do trash metalu.
Różnorodna muzyka, ciekawe partie gitarowe - to powód, że do muzyki WHISPER chce się wracać.
Obecny skład zespołu to:
Rafał Serafin - założyciel i kompozytor wszystkich utworów w dorobku zespołu oraz gitarzysta (od 1997r.)
Staszek Hauzer - bas (od 2003r.)
Historia zespołu:
Zespół Whisper powstał wiosną 1997 roku w Jastrzębiu - Zdroju.
Pierwszy skład zespołu tworzyli - Rafał Serafin (gitara), Krzysztof Borek (wokal) , Zbigniew Marczak (gitara), Marcin Wrona (bas) oraz Marcin Miśtak (perkusja). Już dwa miesiące po zebraniu całego składu, zespół wziął udział w Jastrzębskim Przeglądzie Zespołów Muzycznych, gdzie osiągnął swój pierwszy sukces - Grand Prix. Ten debiutancki występ otworzył zespołowi kolejne drzwi, zespół został poproszony o udzielenie wywiadu w radiu 90FM (jeszcze przed występem w radiu zespół nagrał swoje pierwsze demo, z którego utwory były emitowane w rozgłośniach radiowych. Po tak dobrym starcie zespół został zauważony i kolejno posypały się propozycje koncertów. Whisper supportował takie zespoły jak: QUO VADIS, BIG CYC, ILLUSION, CZARNO-CZARNI, GOLDEN LIFE, KULT, tym samym zwrócił na siebie uwagę lokalnych władz, które postanowiły zasponsorować nagranie płyty "Odpychając Przeznaczenie", zarejestrowanej w studiu ALKATRAZ z pomocą Jacka Regulskiego. Po kolejnych wywiadach w audycjach radiowych i koncertach w 1999 roku Whisper wystąpił na przeglądzie w krakowskim klubie "Pod Jaszczurami", gdzie wygrywając odniósł swój kolejny sukces. W tym samym roku zespół zagrał koncert "Przeciw uzależnieniom" z inicjatywy Jolanty Kwaśniewskiej, który był transmitowany przez drugi i trzeci program Telewizji Polskiej. W 2000 roku ukazał się artykuł o zespole i recenzja płyty w magazynie "Metal Hammer", a nazwa Whisper została umieszczona w czołówce najlepszych płyt na prywatnej liście Darka Świtały. W marcu 2001 roku grupa zakwalifikowała się do 30 najlepszych zespołów, które zagrały na festiwalu w Katowicach. Jednak za największy swój sukces Whisper uważa przychylność i niezmiennie ciepły odbiór ze strony publiki, czego potwierdzeniem a jednocześnie dobitnym wyrazem uznania dla twórczości zespołu jest główna nagroda publiczności na Juwenaliach 2001 w Jastrzębiu.
Od początku istnienia Whisper zagrał mnóstwo koncertów zarówno w rodzinnym Jastrzębiu Zdroju jak również w takich miastach jak: Wodzisław Śląski, Żory, Rybnik, Rydułtowy, Brzeszcze, Kraków, Katowice, Dąbrowa Górnicza, Chorzów, Racibórz, Oława, Głogów, Jelenia Góra.
Podczas całej swej działalności przez zespół przewinęło się wielu muzyków.
W październiku 2013 roku zespół nakładem własnym wydał długo oczekiwaną przez fanów płytę pt. "Przebudzenie", która spotkała się z przychylnym przyjęciem publiki i zdobyła ogrom pochlebnych recenzji w prasie i portalach internetowych.
Po wyjeździe do Wielkiej Brytanii w poszukiwania lepszego życia i stabilizacji finansowej gitarzysty i kompozytora Rafała Serafina zespół zagrał jeszcze kilka koncertów z gitarzystą “na zastępstwo”, jednakże taka formuła funkcjonowania kapeli po około półtorej roku wyczerpała się i skutkowała brakiem jakiejkolwiek aktywności zarówno koncertowej jak i twórczej, w związku z czym założyciel zespołu gitarzysta Rafał Serafin oraz wieloletni basista Staszek Hauzer przekształcili WHISPER w zespół studyjny. Muzycy zamierzają bez ciśnienia na terminy stworzyć kolejny album, natomiast pozostałych muzyków dobierać w miarę postępu realizacji projektu.
Whisper od 27 marca 2019 przedstawia publiczności nowy materiał, osoby, które chcą dołożyć swój wokal i tekst - zapraszamy do kontaktu. W niedalekiej przyszłości planujemy wydać płytę.

MP3
filmy
zdjęcia
  • 5e9789328750cd7269dc1115ab122d3c.png
komentarze
brak
dodaj komentarz

Możliwość komentowania dostępna tylko dla zalogowanych użytkowników. ZALOGUJ się lub ZAREJESTRUJ jeśli nie masz jeszcze konta w serwisie.

Rozdzielczość: 1024 | 1280