band.pl

zespół

Zgiełk

Zgiełk

rock

www.zgielk.net.pl

0 603 130 351

Pabianice (łódzkie)

Ostatnie logowanie: 00 sierpnia 0000

Data rejestracji: 17 grudnia 2008

Licznik odwiedzin: 2825

opis

Zgiełk. Trio grające rock w szlachetnym wydaniu o wyjątkowym brzmieniu inspirowanym takimi zespołami jak Muse, Dream Theater czy Porcupine Tree. Zawsze zostawiają w utworach furtki do improwizacji, dlatego każdy koncert jest inny.
Ten pabianicki zespół powstał w 2002 roku z inicjatywy Jarka Lorenca (gitara, wokal) i Arka Malawko (perkusja) do których dołaczył Mateusz Gołębiowski (bas).

W dwa lata później nagrał pierwsze demo i Zgiełk zaczął grywać na coraz większej scenie. Próby i rozwój zespołu odbywał się pod patronatem Miejskiego Ośrodku Kultury w Pabianicach. Dobry czas nie został wykorzystany. Na początku roku 2005 z powodu wyjazdu Arka za ganicę zespół zawiesił działalność.
W sierpniu roku 2005 Jarek na nowo rozpoczął działaność z nową sekcją rytmiczną składającą się z Tomka Nowakowskiego (perkusja) i Sebastiana Kokoszewskiego (bas). Próby miały miejsce w starych fabrykach w Łodzi, a potem w wynajętym pomieszczeniu na Rudzkiej. Dynamiczny rozwój został znowu przerwany. Po niecałym roku wspólnego grania Tomek opuścił Polskę w pogoni za chlebem.
Sebastian i Jarek znaleźli perkusistę dopiero w styczniu roku 2007, pochodzącego z Kolumny Marcina Perkowskiego. Próby przeniosły się do piwnicy Seby, a świat czeka na wyjście Zgiełku z podziemia.

komentarze
brak
dodaj komentarz

Możliwość komentowania dostępna tylko dla zalogowanych użytkowników. ZALOGUJ się lub ZAREJESTRUJ jeśli nie masz jeszcze konta w serwisie.

Rozdzielczość: 1024 | 1280